خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  احضار جواد احمدی یئکانلی به پلیس اطلاعات و امنیت خوی/ سند

احضار جواد احمدی یئکانلی به پلیس اطلاعات و امنیت خوی/ سند

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، امروز یکشنبه ۸ تیرماه طی ابلاغیه‌ای به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد. در این ابلاغیه به وی گفته شده که فردا دوشنبه ۹ تیرماه خود را به این نهاد امنیتی معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،امروز یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹ جواد احمدی یئکانلی فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد.

در این ابلاغیه به وی گفته شده که فردا دوشنبه ۹ تیرماه خود را جهت پاره‌ای از توضیحات به این نهاد امنیتی معرفی کند.

از دلایل احضار و اتهامات مطروحه علیه وی کماکان اطلاعی در دست نیست. با این حال بر اساس اطلاعات مندرج در این ابلاغیه دستور احضار وی از طرف معاون دادستان شهرستان خوی داده شده است.

جواد احمدی یئکانلی پیش از نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت دارد.

آقای احمدی یئکانلی پیشتر در تیرماه ۹۷ همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چند روز بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ در جریان مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات با قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا در تاریخ ۱۱ آبان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید