خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت پیمان فرهنگیان در زندان ازبرم

تداوم بازداشت پیمان فرهنگیان در زندان ازبرم

خبرگزاری هرانا – پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر در تاریخ ۳۱ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان ازبرم منتقل شد. گفته می‌شود فشار بر آقای فرهنگیان پس از انتقال به زندان نیز ادامه داشته و طی روزهای گذشته توسط نیروهای امنیتی در زندان بازجویی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با گذشت هشت روز از بازداشت پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر او کماکان در بازداشت بسر می‌برد.

پیمان فرهنگیان در تاریخ ۳۱ خردادماه توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان ازبرم سیاهکل (لاهیجان) شد.

گفته می‌شود فشار بر آقای فرهنگیان پس از انتقال به زندان نیز ادامه داشته و هر روز توسط نیروهای امنیتی در اتاق رئیس زندان و در اداره اطلاعات رشت تحت بازجویی قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای فرهنگیان در خصوص آخرین وضعیت ایشان به هرانا گفت: «پیمان طی این مدت چند تماس کوتاه با خانواده خود داشت. او بعد از پایان بازجویی و انتقال به زندان ازبرم چند بار به اداره اطلاعات رشت منتقل و به زندان بازگردانده شد و بعضی روزها هم در زندان بازجویی می‌شود روز چهارشنبه خانواده پیمان جهت پیگیری وضعیت او به دادسرای مراجعه کردند و مسئولان دادسرا به آنها گفتند بازپرس پرونده مرخصی است و هفته آینده مراجعه کنید. امروز مجددا خانواده پیمان به دادگستری شهر آستانه رفتند و در آنجا پیمان حبیبی، بازپرس پرونده به آنها گفته قرار بازداشت یک یا دو ماهه صادر خواهد شد و تا زمان برگزاری دادگاه باید در زندان بماند. نهایتا پس از اعتراض خانواده آقای فرهنگیان، آنها با دستور بازپرس از اتاق بیرون رانده شدند. دیگر مسئولان دادسرا هم به خانواده پیمان گفته‌اند کسی حق ندارد اطلاعات دیگری به شما بدهد و کسی در خصوص وضعیت پیمان به آنها جوابی نداد و اکنون خانواده ایشان در خصوص پرونده، اتهامات و شرایط او در نگرانی بسر می‌برند.»

تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه و نهاد بازداشت کننده آقای فرهنگیان اطلاع دقیقی در دست نیست؛ با این حال به خانواده ایشان گفته شده بازداشت این شهروند به دلیل فعالیت در فضای مجازی صورت گرفته است.

پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر در استان گیلان است و به صیادی مشغول بوده است.

زندان ازبرم، جایی بین لاهیجان و سیاهکل واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید