خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ صدور حکم قطعی اعدام، حبس و تبعید برای بازداشت شدگان شاهین شهر

اعتراضات آبان؛ صدور حکم قطعی اعدام، حبس و تبعید برای بازداشت شدگان شاهین شهر

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه از صدور حکم اعدام و حبس و تبعید در ارتباط با برخی از بازداشت شدگان اعتراضات سال گذشته موسوم به “اعتراضات آبان” خبر داد. وی همچنین با اشاره به قطعی بودن حکم از اجرای قریب‌الوقوع احکام صادره خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، نصرالدین صالحی، امروز شنبه ۷ تیر ۹۹ از صدور حکم اعدام، حبس و تبعید در خصوص بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ خبر داد.

صالحی روز جاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دادگستری شاهین‌شهر و میمه که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شده بود با اشاره به قطعی بودن احکام صادره گفته است که این احکام به زودی اجرا می‌شوند.

در این گزارش اشاره ای به هویت، تعداد و وضعیت کنونی این افراد نشده است.

گفتنی است روز جمعه ۶ تیرماه ۹۹، رئیس دادگستری استان اصفهان نیز از صدور حکم “مفسد فی الارض” برای ۸ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات سالهای ۹۶ و ۹۸ خبر داد.

محمدرضا حبیبی در خطبه های نماز جمعه ضمن اعلام ثابت شدن حکم “مفسد فی‌الارض” در خصوص ۸ تن از متهمین اعتراضات دی ماه ۹۶ و آبان ۹۸، به معترضان هشدار داد در صورت تکرار ماننده سابق “قاطعانه” برخورد خواهد شد.

اعلام این خبر از سوی رئیس دادگستری استان اصفهان در حالی صورت گرفت که اتهام “افساد فی الارض” یکی از سنگین ترین اتهامات قضایی در ایران به شمار میرود و خطر اعدام را برای متهمین به همراه دارد.

پیش از این نیز هرانا گزارش کرده بود که احکام اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان” در دیوان عالی کشور تایید شده است. این افراد پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به حبس، شلاق و اعدام محکوم شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید