خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ساعت ۲۳:۱۴:۰۶

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ و مصدومیت ۳۶ کارگر در خراسان جنوبی طی ۲ ماه ابتدایی سال

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ مرگ و مصدومیت ۳۶ کارگر در خراسان جنوبی طی ۲ ماه ابتدایی سال

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه و امروز سه شنبه ۳ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای درمیان و تهران دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی از مرگ و مصدومیت ۳۶ کارگر طی دو ماه ابتدایی سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی از فوت یک کارگر در معدن “بام گزیک” خبر داد.

علی محمد بیجاری اظهار کرد: “در ساعت ۱۹ روز گذشته دوم تیرماه، وقوع یک حادثه در معدن بام گزیک که از معادن سنگ گرانیت استان است، باعث فوت یک کارگر شد”.

وی افزود: “علت حادثه شکست ناگهانی سنگ در دستگاه سیم برش بوده که موجب افتادن روی سر کارگری که در قسمت زیرین در حال عبور بوده، شده است”.

وی بیان کرد: “بلافاصله نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام می‌شوند، اما کارگر پیش از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند”.

مرگ ۲ کارگر در تهران

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹، دو کارگر در پی انفجار و حریق در کارگاه شارژ سیلندر گاز مایع در خیابان ١٧ شهریور تهران جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره اظهار کرد: “ساعت ١٧:۴٨ دقیقه روز جاری یک مورد حادثه انفجار و آتش سوزی در یک کارگاه شارژ سیلندرهای گاز مایع به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. محل حادثه در خیابان ١٧ شهریور، پایین تر از میدان خراسان، ابتدای خیابان طیب واقع شده بود”.

وی در خصوص جزییات این حادثه و مشاهدات آتش نشانان گفت: “در یک مغازه و انباری به وسعت ١٠٠ متر که بخشی از آن را حیاط تشکیل داده بود، مقدار زیادی سیلندرهای گاز نگهداری و شارژ می شد که این محل دچار حریق شده بود”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران دقایقی بعد از انتشار این خبر از فوت دو تن در پی وقوع انفجار و حریق در این کارگاه خبر داد و گفت: “پس از نفوذ آتش نشانان به محل انبار انتهایی که کاملا هم شعله‌ور بود، آنان با پیکر کاملا بی جان دو مرد مواجه شدند که با تحویلشان به عوامل اورژانس مشخص شد جان خود را از دست داده‌اند”.

مرگ و مصدومیت ۳۶ کارگر در استان خراسان جنوبی طی ۲ ماه ابتدایی سال جاری

به گزارش مهر، مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی از افزایش حوادث ناشی از کار در استان خبر داد

مصطفی جعفرزاده، گفت: “طی دو ماهه ابتدای سال جاری ۳۱ مصدوم و پنج نفر فوتی ناشی از حوادث کار در استان داشته ایم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید