خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ساعت ۱۹:۴۴:۴۳

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  امین ذوالفقاری، شهروند بهایی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

امین ذوالفقاری، شهروند بهایی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امین ذوالفقاری، شهروند بهایی ساکن یزد امروز سه‌شنبه ۳ تیرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان یزد آزاد شد. آقای ذوالفقاری روز پنج‌شنبه ۱ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات یزد بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۹، امین ذوالفقاری، شهروند بهایی ساکن یزد امروز سه‌شنبه ۳ تیرماه با تودیع قرار وثیقه از زندان یزد آزاد شد.

آقای ذوالفقاری روز پنج‌شنبه ۱ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات یزد بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند درخصوص علت بازداشت وی به هرانا گفت: “امین ذوالفقاری به تبلیغ دیانت بهایی متهم و به همین دلیل بازداشت شده است”.

شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید