خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان بانه

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان بانه

خبرگزاری هرانا – مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان بانه خبر داد. بر اساس حکم صادره این متهم به خرید و تحویل ماهی بهداشتی به مددجویان بهزیستی بدل از شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مجتبی ورمقانی، مدیرکل دامپزشکی کردستان از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان بانه خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “شبکه دامپزشکی شهرستان بانه از فردی که نسبت به عرضه غیر بهداشتی ماهی اقدام می‌کرد شکایت و قاضی دادگاه این فرد را به خرید ماهی بهداشتی جهت مصرف و تحویل به افراد مددجوی تحت پوشش بهزیستی محکوم کرد”.

مجتبی ورمقانی با بیان اینکه طبق نظر دستگاه قضایی این اقدام تحت نظارت اداره کل دامپزشکی کردستان خواهد بود، افزود: “حکم جایگزین از شش ماه حبس تعزیری برای این ماهی فروش متخلف بعد از اظهار ندامت و قول همکاری در فروش ماهی بهداشتی صادر شده است”.

وی ادامه داد: “دستگاه قضایی استان تاکنون هشت حکم جایگزین حبس برای پرونده‌های حوزه دامپزشکی صادر کرده است”.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید