خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حسین سرلک از زندان اوین آزاد شد

حسین سرلک از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حسین سرلک، زندانی سیاسی امروز یکشنبه ۱ تیرماه پس از تحمل بیش از سه سال حبس از زندان اوین آزاد شد. آقای سرلک پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص آقای سرلک قابل اجرا بود. این زندانی سیاسی از فروردین ۹۶ بازداشت و از آن زمان تاکنون در زندان اوین بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱ تیرماه ۱۳۹۹ حسین سرلک، زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد.

آزادی آقای سرلک پس از تحمل ۳ سال و چهار ماه زندان و به صورت مشروط صورت گرفته است.

هرانا در دی‌ماه سال گذشته از رد درخواست آزادی مشروط حسین سرلک برای دومین بار خبر داد. مخالفت با درخواست آزادی مشروط حسین سرلک در حالی صورت گرفته بود که این زندانی سیاسی مدت ۲ سال و ۹ ماه یعنی بیشتر از یک سوم مدت حبس ۵ ساله خود را پشت سر گذاشته است و بر طبق قانون، آزادی مشروط به او تعلق می‌گیرد. در اواسط سال ۹۸ نیز یک بار دیگر با درخواست آزادی مشروط این زندانی سیاسی مخالفت شده بود.

حسین سرلک در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ به ظن  “تشکیل جمعیت غیرقانونی” در تهران توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این زندانی سیاسی یک سال پس از بازداشت او در تاریخ ۲۹ فروردین ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

آقای سرلک در پاییز ۹۷ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۵ سال، “توهین به مقدسات” به ۵ سال، “تبلیغ علیه نظام به ۱ سال و “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری در خصوص آقای سرلک قابل اجرا بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده آقای سرلک که نخواست نامش فاش شود پیشتر در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای سرلک پس از بازداشت به مدت ۳ ماه و نیم تحت بازجویی بود و در آن مدت اجازه تماس با بیرون را نداشته است. به همین دلیل خانواده وی طی آن دوره از ایشان بی‌خبر بوده‌اند. آقای سرلک در دوران بازپرسی نیز از داشتن وکیل محروم بوده است”.

نزدیکان آقای سرلک تاکید کردند که وی پس از بروز یک دوره مشکلات اقتصادی، در دوره مورد اشاره دستگاه امنیتی صرفا به وقت گذرانی در شبکه‌های مجازی و گروه‌های تلگرامی می‌پرداخت و فعالیت سازمان یافته سیاسی نداشت.

حسین سرلک تا به امروز در بند ۴ زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید