خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۲۷ خرداد، تعدادی از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه در محوطه این شرکت، شماری از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مقابل مجلس شورای اسلامی، جمعی از کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری خرم آباد در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، گروهی از نیروهای طرحی آبفا روستایی خوزستان در مقابل شرکت آبفای روستایی، تنی چند از رانندگان تاکسی سبزوار در محل شورای شهر این شهر و عده‌ای از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن زاگرس با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه‌شنبه ۲۷ خردادماه ۹۹، جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محوطه صنعتی شرکت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کردند.

کارگران هفت‌تپه دو ماه از مطالبات مزدی مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری خود را در حالی طلبکارند که طبق مصوبات شورای تامین قرار بود کارفرما دهم تا پانزدهم هر ماه حقوق کارگران را پرداخت کند. بنابراین در حال حاضر علاوه بر حقوق فروردین ماه، ۱۷ روز از موعد پرداخت حقوق اردیبهشت ماه کارگران هم گذشته و کارفرما کمبود منابع مالی را دلیل پرداخت نکردن حقوق‌ها عنوان می‌کند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

به گزارش فارس، امروز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۹۹، جمعی از آموزش دهندگان نهضت سواد‌آموزی در اعتراض به موارد اعمال شده در قبال وضعیت استخدام و ورودشان به دانشگاه فرهنگیان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان خواهان حذف آزمون ورودی به این دانشگاه برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی هستند.

تجمع کارگران شهرداری خرم‌آباد

به گزارش تسنیم، روز دوشنبه ۲۶ خردادماه ۹۹، جمعی از کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری خرم آباد در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

در این گزارش به نقل از یکی ار کارگران آمده است: “ما حتی اگر چند روز هم به نشانه اعتراض و گرفتن حقمان تجمع کنیم، مسئولان استان برای ما هیچ ارزشی قائل نیستند. اگر اینگونه نبود ما دو یا سه ماه حقوق معوق داشتیم نه ۱۱ ماه. ای کاش مسئولان شهر یک بار هم که شده طعم شرمندگی از خانواده را به خاطر سفره خالی می‌چشیدند، شاید اینطور ما را بیشتر درک می‌کردند”.

تجمع نیروهای آبفای روستای خوزستان

به گزارش فارس، روز سه‌شنبه ۲۷ خردادمله ۹۹، گروهی از نیروهای طرحی آبفا روستایی خوزستان در اعتراض به عدم دریافت دستمزد پنج ماه گذشته و سنوات سالیانه از سال ۹۵ در مقابل شرکت آبفا روستایی تجمع کردند.

عادل حرباوی، قائم مقام شرکت آبفا خوزستان در اینباره گفت: “از آنجایی که پرداخت حقوق کارکنان طرحی از محل اعتبارات عمرانی انجام می‌شود، لذا اگر سازمان برنامه بودجه در اسرع وقت به ما تخصیصی برای پرداخت حقوق ندهد احتمال رخ دادن هر بحرانی از لحاظ قطعی آب، چالش‌های اجتماعی و… وجود دارد. ضمن اینکه کارکنان، جاده مقابل شرکت آبفا را بستند”.

وی افزود: “مجموع حقوق پرداخت عقب افتاده کارکنان ظرف ۵ ماه گذشته حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیارد تومان است. وعده‌هایی که امروز به کارکنان در مورد پرداخت حقوق داده شد زمان مشخصی ندارد. ما فقط قول پیگیری به کارکنان دادیم که در صورت پرداخت اعتبار حقوق کارکنان پرداخت می‌شود”.

در این گزارش آمده است که شرکت آبفا روستایی بالغ بر ۶۳۲ نیروی طرحی دارد که از شش ماه گذشته موفق به دریافت حقوق نشده‌اند در حالی که نیروهای قرارداد معین، پیمانی مشکلی برای دریافت حقوق ندارند.

تجمع رانندگان تاکسی در سبزوار

به گزارش فارس، امروز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۹۹، جمعی از رانندگان تاکسی سبزوار در محل شورای شهر سبزوار دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این گزارش آمده است که این شهروندان در پی عدم ارسال مصوبه «افزایش کرایه ناوگان بار و مسافر» به هیات تطبیق فرمانداری تجمع کرده و خواستار ارسال این مصوبه از سوی رئیس شورای شهر به این هیات شدند.

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن زاگرس

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۹۹، شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن زاگرس در انتقاد به عملکرد بخش خصوصی و مشخص نشدن وضعیت مطالبات معوقه خود دست به اعتراض صنفی زدند.

بر اساس این گزارش، دلیل برپایی این اعتراض چند ساعته بی‌تفاوتی کارفرما و مسئولان راه‌آهن در قبال درخواست کارگران برای حذف بخش خصوصی و پرداخت مطالبات مزدی کارگران است.

یکی از کارگران معترض در  این خصوص گفت: “جدا از یک تا دو ماه معوقات مزدی، هر ماه کارفرما ۵۰ درصد از مطالبات معوقه را با دو تا سه ماه تاخیر به حساب کارگران واریز می‌کند. در عین حال در زمینه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی، پرداخت برخی مزایای قانونی و عرفی همانند بن ماه رمبارک رمضان و دادن لباس و کفش کار .. نیز با مشکل روبرو هستیم و این مسئله باعث ایجاد دغدغه روحی و گرفتاری‌های روزمرده برای کارگران شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید