خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آزادی علی و رضا واثقی با تودیع قرار وثیقه

آزادی علی و رضا واثقی با تودیع قرار وثیقه

خبرگزاری هرانا – علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) امروز سه‌شنبه ۲۷ خردادماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود در اردبیل بازداشت شدند. بازداشت این فعالین در محل کارشان، همراه با ضرب و شتم و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۷ خردادماه ۱۳۹۹، علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) آزاد شدند.

آزادی هرکدام از این شهروندان با تودیع قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود بازداشت شدند. بازداشت این فعالین در محل کارشان، همراه با ضرب و شتم و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفت

یک منبع مطلع پیشتر با بیان اینکه بازداشت این شهروندان بدون ارائه حکم قضایی و همراه با ضرب و شتم صورت گرفته است، به هرانا گفت: “برخی از کسبه و همسایگان آنها نسبت به نحوه برخورد ماموران معترض بودند و به جهت سرکوب معترضان چهار خودرو یگان ویژه در آن مکان حاضر شدند.”

محل کسب این فعالین نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این افراد اطلاعی در دست نیست.

از میان این افراد علی واثقی پیش از این نیز سابقه بازداشت دارد. آقای واثقی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۷، همراه با چندین تن دیگر در رابطه با مراسم قلعه بابک توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان  بازداشت و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در خصوص این پرونده در شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه و در نهایت در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، از اتهامات مطروحه تبرئه شد. آقای واثقی پیش از آن در سال ۹۴ در جریان اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله” نیز بازداشت و پس از یک ماه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید