خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان این شرکت، شماری از دست فروشان آبادان در خیابان یکم احمدآباد و تعدادی از گوجه کاران شهرستان گچساران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی در اعتراض به شرایط شغلی خود در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان گفتند: “حدود چهارده نفر از همکاران ما بعد از پیگیری بابت اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، از کار بیکار شده‌اند و ما خواستار بازگشت به کار آنها هستیم. در عین حال درخواست داریم تبعیض میان کارکنان شرکتی و رسمی مخابرات برچیده شود”.

آنها افزودند: ” کارمندان رسمی بین ۷ تا ۱۵ میلیون حقوق می‌گیرند و کارمندان شرکتی متاسفانه در این ۲۰ سال با ناملایمتی و تفاوت وحشتناک حقوقی روبرو هستند و اکنون دریافتی‌شان حدود ۳ میلیون تومان است. چگونه دو نفر زیر یک سقف کار می‌کنند و هر دو پانزده یا بیست سال سابقه دارند یکی هشت میلیون حقوق می‌گیرد و دیگری سه میلیون، آنهم وقتی هر دو یک کار مشترک را انجام می‌دهند”.

این تجمع کنندگان در ادامه عنوان کردند: “هم باید به مطالبات صنفی و قانونی ما توجه شود و هم همکاران ما به سر کار بازگردند”.

لازم به ذکر است، روز گذشته انجمن صنفی کارگران مخابرات آذربایجان شرقی نیز خواستار بازگشت به کار شرکتی‌های بیکارشده شد و اعلام کرد حاضر به پادرمیانی است.

تجمع دستفروشان آبادان

به گزارش صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از دست فروشان آبادان در خیابان یکم احمدآباد تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان ضمن گلایه از تصمیم تازه شهرداری مبنی بر ممنوعیت دستفروشی در خیابان یکم احمد آباد خواستار حمایت مسئولان شهری و حذف این ممنوعیت شدند.

این تجمع کنندگان اعلام کردند: “دستفروشی تنها راه امرار معاش و معیشت زندگی ما است و شغل دیگری نداریم”.

تجمع گوجه کاران گچساران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، تعدادی از گوجه کاران شهرستان گچساران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به شرایط و وضعیت فروش محصولاتشان عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید