خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۷۰ نفر از کارکنان و کارگران دانشگاه شمال و چهارده تن از نیروهای شرکت مخابرات آذربایجان شرقی

اخراج ۷۰ نفر از کارکنان و کارگران دانشگاه شمال و چهارده تن از نیروهای شرکت مخابرات آذربایجان شرقی

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارکنان و کارگران دانشگاه شمال واقع در شهرستان آمل، از اخراج خود از این دانشگاه خبر دادند و خواستار بازگشت به کار شدند. همچنین طی روز های گذشته شرکت مخابرات آذربایجان شرقی با دستکم ۱۴ تن از کارکنان شرکتی قطع همکاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، ۷۰ نفر از کارکنان و کارگران دانشگاه شمال اوایل هفته جاری پس از بازگشایی دانشگاه ها تحت پروتکل های بهداشتی از اخراج خود از این دانشگاه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که برخی از آن ها سابقه ۲۰ ساله در این دانشگاه دارند، خواستار بازگشت به کار شدند.

لازم به ذکر است، این دانشگاه حدود ۱۰۰ نیروی خدماتی دارد که برخی از آنان از زمان تشکیل دانشگاه شمال در آن مشغول به فعالیت هستند.

اخراج تعدادی از نیروهای شرکت مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش ایلنا، شرکت مخابرات آذربایجان شرقی با ۱۴ تن از کارکنان شرکتی قطع همکاری کرده است.

بر اساس این گزارش، این کارکنان برای شکایت به نهادهای رسمی مراجعه کرده و به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

در همین راستا، انجمن صنفی کارگران مخابرات استان آذربایجان شرقی که نماینده کارگران رسمی مخابرات استان است، طی یک بیانیه‌ در این مورد عنوان کرده است: “در پی وصول اخباری مبنی بر قطع رابطه کاری شرکت خدمات اول مخابرات ایران با تعدادی از همکاران شاغل در استان به تبع شکایت ایشان برای احقاق حقوق خود در مراجع قانونی، موجبات نگرانی عمیق این انجمن از بروز تبعات ناخوشایند در آینده نزدیک را فراهم نموده است. فلذا بدینوسیله انجمن صنفی کارگران مخابرات استان آذربایجان شرقی ضمن دعوت طرفین (کارکنان و کارفرما) به خویشتنداری و اجتناب از تصمیمات شتابزده و ناصواب، برخورد کارفرما با کارگران مطالبه را صحیح نمی‌داند. ضمن اینکه کمافی‌السابق با تاکید بر حفظ اتحاد و انسجام گروه‌های مختلف کارگری، آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در جهت حل و فصل مسالمت‌آمیز مشکلات و اختلافات فیمابین اعلام می‌نماید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید