خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۰ خرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در تبریز، مشهد و دشتستان دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۴ کارگر جان خود را از دست دادند و ۳ کارگر نیز مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز سه شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، چهار نفر از کارگران تأسیسات شرکت ماشین‌سازی تبریز به منظور باز کردن دریچه های هوا وارد کانال فاضلاب شده بودند که دچار گازگرفتگی شدند.

بر اساس این گزارش، دو تن از این کارگران به نام های “ابوالفضل بالازاده القلندیس” و “سجاد زینال پور ماهر” در این حادثه جان خود را از دست دادند.

دو کارگر دیگر جهت درمان به مراکز منتقل شدند که گزارش های اولیه از وخیم بودن وضعیت جسمانی آنان خبر می دهند.

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در مشهد

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، معاون عملیات سازمان آتش‌نشان مشهد گفت: “در پی تخریب غیراصولی دیواره بتنی یک ساختمان در حال احداث در بلوار قاضی طباطبایی این شهر، یک کارگر جان باخت و یک کارگر دیگر مصدوم شد”.

محمد جواد سبحانی افزود: “ظهر امروز حادثه ریزش دیوار بر روی دو کارگر در بلوار قاضی طباطبایی مشهد رخ داد”.

وی اضافه کرد: “دیواره بتنی یک طرح در دست احداث، به دلیل بی‌احتیاطی کارگران به یک باره بر روی آنان ریزش کرد که کارگر ۵۰ ساله به دلیل شدت حادثه در دم جان باخت”.

سبحانی تصریح کرد: “یک کارگر ۳۰ ساله دیگر نیز از ناحیه پا مجروح شده بود که آتش نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه ضمن بیرون کشیدن جسم بی‌جان کارگر فوت شده از زیر بتن های آوار شده، کارگر دیگر را نیز برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند”.

مرگ یک کارگر در دشتستان

به گزارش رکنا، یک کارگر در شهرستان دشتستان در استان بوشهر هنگام لوله گذاری در چاه کشاورزی دچار گاز گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

فرهاد آراوند، فرمانده انتظامی دشتستان گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر گاز گرفتگی شخصی در روستای طلحه، از توابع بخش بوشکان، مأموران انتظامی و عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “با حضور مأموران انتظامی مشخص شد، مردی ۴۴ ساله هنگام لوله گذاری در چاه کشاورزی، دچار گاز گرفتگی شده و جان خود را از دست داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید