خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۹ خردادماه، جمعی از کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه آبادان در مقابل ورودی این پالایشگاه، شماری از مالباختگان «طلای شادی» و «موسسات کاسپین»، «آرمان وحدت» و «افضل توس» در مقابل دادسرای جرایم پولی و بانکی و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت‌های «ریگان خودرو» و «شهر خودرو» در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری صنعتی پالایشگاه آبادان، دست از کار کشیده و در مقابل ورودی این پالایشگاه تجمع کردند.

معترضان یکی از دلایل اجتماع خود را عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان عنوان کرده و گفتند: “متاسفانه عیدی و سنوات سال قبل و تعدیل حقوق امسال را دریافت نکرده‌ایم، علاوه بر این با پایان قرارداد قبلی، کارفرما اقدام به تنظیم قرار داد جدیدی کرده که در آن حداقل‌های تعیین شده از سوی وزارت کار نیز رعایت نشده است “.

این کارگران افزودند: “علاوه بر این، از کارگران خواسته شده که برگه قرارداد را به صورت سفید امضا کنند و کارگرانی که از انجام این کار اجتناب کرده‌اند، توسط کارفرما تهدید به اخراج شدند”.

تجمع مال باختگان «طلای شادی» و موسسات «کاسپین»، «آرمان وحدت» و «افضل توس»

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، شماری از مالباختگان طلای شادی و موسسات کاسپین، آرمان وحدت و افضل توس در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل دادسرای جرایم پولی و بانکی دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

«طلا فروشی شادی» نیز از حدود ۲۰ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را تا ۳۰ درصد به مالباختگان پرداخت می‌کرد که نهایتا اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴ هزار نفر کرد.

سپرده‌گذاران موسسه کاسپین نیز در حقیقت مشتریان تعاونی اعتباری فرشتگان بودند که ششم شهریور ماه ۱۳۹۴ منحل و اسفند همان سال با هفت تعاونی دیگری ادغام شد تا موسسه اعتباری کاسپین شکل گیرد. فعالیت مؤسسه کاسپین به دلیل بدهی حدود ۴ هزار میلیارد تومانی تعاونی فرشتگان با مشکل مواجه شد و بسیاری از سپرده‌گذاران نیز نتوانستند حتی سپرده‌های خود از این مؤسسه را پس بگیرند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی شرکت‌های «ریگان خودرو» و «شهر خودرو»

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت‌های «ریگان خودرو» و «شهر خودرو» در  در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند.

معترضان با سردادن شعارهایی از جمله «حرف به ما تحویل نده، ماشین و تحویل بده» خواستار تحویل گرفتن خودروهای ثبت نامی خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید