خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۹ خردادماه، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد. با وصل مرخصی آقای بهشتی به آزادی وی دیگر به زندان باز نخواهد گشت. وی پیشتر نیز به دنبال شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور، به مرخصی اعزام و مجددا به زندان بازگردانده شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۹۹، محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی و سخنگوی کانون صنفی معلمان از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

بر اساس این گزارش با وصل مرخصی آقای بهشتی به آزادی وی دیگر به زندان بازنخواهد گشت.

وی پیشتر در تاریخ ۱۷ اسفندماه ۹۸، در پی شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور به مرخصی اعزام و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت به زندان بازگردانده شده بود.

محمود بهشتی لنگرودی در سال ۸۹ از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب وی را به ۵ سال حبس محکوم کرد. پس از تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم آقای بهشتی لنگرودی به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شده است.

این فعال صنفی معلمان پیش از این نیز یک بار در ۲۴ تیرماه سال گذشته و بار دیگر در تاریخ یکم بهمن ماه همان سال به مرخصی اعزام شده و با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید