خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  محمدعلی راجی از زندان اوین آزاد شد

محمدعلی راجی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی راجی، درویش گنابادی زندانی و فرزند محمد راجی که پیشتر در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شد، امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه از زندان اوین آزاد شد. آقای راجی روز شنبه ۱۰ خردادماه جهت تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و راهی زندان اوین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۹، محمدعلی راجی، درویش گنابادی زندانی و فرزند محمد راجی که پیشتر در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شد، از زندان اوین آزاد شد.

تا زمان تنظیم این گزارش از چگونگی و شرایط آزادی وی اطلاعی در دست نیست.

آقای راجی روز شنبه ۱۰ خردادماه ۹۹ جهت تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و راهی زندان اوین شد.

محمدعلی راجی سحرگاه یکم اسفند ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او نهایتا آبان‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد.

“محمد راجی” پدر این درویش گنابادی، یکی از بازداشت شدگان حوادث گلستان هفتم  بود که در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شد.

به گفته‌ خانواده‌ این درویش گنابادی، مأموران اداره آگاهی شاهپور در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ طی چندین تماس تلفنی از آنان خواسته بودند که به همراه عکس و مدارک شناسایی محمد راجی، به اداره دهم آگاهی شاهپور مراجعه کنند و اعلام داشتند که این امر برای شناسایی زندانیان است.

صبح روز ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، با مراجعه‌ی خانواده‌ی محمد راجی به اداره دهم آگاهی شاهپور، مأموران انتظامی به آنها اطلاع دادند که آقای راجی در کما است و ساعاتی بعد طی تماس تلفنی خبر فوت وی را داده و در مراجعه‌ی حضوری خانواده ایشان به پلیس، معلوم شد که آقای راجی در اثر ضربات وارده در حین بازجویی فوت شده است.

محمدعلی راجی در هفدهمین روز بازداشت، پس از اطلاع از درگذشت محمد راجی در هنگام بازجویی و پس از خاکسپاری وی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید