خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت کوتاه مدت نادر افشاری فعال مدنی

بازداشت کوتاه مدت نادر افشاری فعال مدنی

خبرگزاری هرانا – نادر افشاری، فعال مدنی امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای بررسی روند پرونده خود بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد. آقای افشاری پیشتر در شهریورماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۹، نادر افشاری، فعال مدنی پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای بررسی روند پرونده خود به دستور قاضی محمد مقیسه بازداشت و و ساعاتی بعد آزاد شد.

آقای افشاری در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۶ بازداشت و بعد از ۴۸ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد. نادر افشاری در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ برای ارایه آخرین دفاع به شعبه ۶ دادسرای اوین (مقدسی)  احضار و به دفاع از خود پرداخت.

این فعال مدنی شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفته می‌شود پرونده آقای افشاری علیرغم اعتراض به حکم و درخواست تجدیدنظر به دلایل نامعلومی به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده نشد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای افشاری در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ نیز در جریان اعتراضات گستره مردادماه که در سراسر کشور در جریان بود بازداشت و به یکی از خانه های امن وزارت اطلاعات در گوهردشت کرج منتقل شد. وی نهایتا پس از ۱۳ روز با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید