خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران اخراج شده بخش تعمیرات مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در مقابل دفتر مدیریت این مجتمع، گروهی از فعالان محیط زیستی مشهد در ارتفاعات جنوبی این شهر، جمعی از قصاب‌ های شهرستان ایذه در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان و جمعی از اهالی روستای رزجرد با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اخراج شده بخش تعمیرات مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، در مقابل دفتر مدیریت این مجتمع دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، قرارداد شغلی این کارگران که تعدادشان به حدود ۷۰ نفر می ‌رسد، از صبح روز شنبه ۴ خرداد ماه، همزمان با فصل بهربرداری، فسخ شده و آن ها خواستار بازگشت به کار خود هستند.

کارگران عنوان کردند: “کار هر یک از ما به عنوان یک کارگر ماهر فنی، جوشکار و تعمیرکار از آن جهت حائز اهمیت است که واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه به کار و تخصص ما کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌ آلات و تجهیزات کارخانه نیازمند است”.

یکی از کارگران این واحد صنعتی وکشاورزی با بیان اینکه در بین کارگران بیکار شده، چندین کارگر با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز وجود دارند، گفت: “همکارانی که بیکار شده‌اند چون بین ۲ تا ۳ سال سابقه کار مستمر دارند و طبق قانون کار در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد کار آنها دائمی تلقی شده وکارفرما حق اخراج آنها را ندارد”.

وی در ادامه در خصوص وضعیت همکارانش بعد از اخراج از کار عنوان کرد: “این نگرانی وجود دارد که به دلیل شرایط سنی هیچ کاری برای همکارانم پیدا نشود و با ادامه این وضعیت نتوانیم برای مدت زیادی با این شرایط زندگی کنیم”.

تجمع فعالان محیط زیستی مشهد

به گزارش دانشجو، جمعه ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹، گروهی از فعالان محیط زیستی مشهد در اعتراض به ادامه پروژه کمربند جنوبی در ارتفاعات جنوبی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

دلیل تجمع این فعالان محیط زیستی، اعتراض به ادامه پروژه کمربند جنوبی شهر مشهد عنوان شده است.

تجمع قصاب ‌های شهرستان ایذه

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از قصاب‌ های شهرستان ایذه، در اعتراض به تعطیلی کشتارگاه دام این شهرستان در مقابل ساختمان شهرداری ایذه دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، روز نهم خرداد، کشتارگاه دام ایذه به صورت کامل پلمب و مقرر شد از این پس کشتار دام فقط در کشتارگاه دام باغملک صورت گیرد.

یکی از این معترضان عنوان کرد: “چندین نفر در شهرستان ایذه از طریق کشتار دام و فروش گوشت ارتزاق می‌کنند و حالا خیلی راحت می‌گویند بروید در یک شهر دیگر کشتار کنید. حدود ۱۰ روز است که کشتارگاه ایذه پلمب شده و ما هیچ درآمدی نداشته‌ایم؛ ادامه این وضعیت به معیشت قصابان ضربه می‌زند و موجب افزایش قیمت گوشت می‌شود”.

وی با بیان اینکه کشتارگاه باغملک صنعتی نیست افزود: “اگر منظور از کشتارگاه صنعتی فقط قلاب ‌های برقی است که خودمان تهیه می‌کنیم؛ کشتارگاه باغملک حتی جاده مناسبی ندارد و در بیرون از شهر و یک جای پرت ساخته شده است”.

این معترض ادامه داد: “قصاب‌ها وقتی دام خود را برای کشتار می‌فرستند از کجا بدانند که ۲۴ ساعت بعد گوشت همان دام به دستشان می‌رسد، از طرف دیگر با توجه به  مسافت نمی‌توانیم برای کشتار هر دام خود به کشتارگاه باغملک برویم”.

وی خواسته قصابان شهرستان ایذه را بازگشایی کشتارگاه دام ایذه دانسته و اعلام کرد: “شهرداری در این سال‌ها با پول‌هایی که از پیمانکار کشتارگاه دریافت می‌کرده، می‌توانست کشتارگاه ایذه را سر و سامان بدهد اما این اتفاقی نیفتاد”.

این معترض در پایان گفت: “قبلا یکی از قصابان را برای بهسازی کشتارگاه ایذه به فرمانداری و شهرداری معرفی کردیم؛ اگر شهرداری توانایی رفع ایرادات این ساختمان را ندارد این کار را به ما واگذار کنند تا با رفع نواقص آن مانند نصب سردخانه، نسبت به استفاده از آن اقدام کنیم”.

تجمع اهالی روستای رزجرد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای رزجرد واقع در استان قزوین در اعتراض به تخریب کوه‌ها و ساخت و ساز در منطقه پشترزا و راه بند دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، اهالی روستای رزجرد خواستار تشکیل جلسه از جانب شورا با حضور تمامی اعضا شورای اسلامی جهت جلوگیری از تخریب کوه ها و ساخت و ساز در منطقه پشترزا و راه بند شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید