خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در پی شکایت نهاد ریاست جمهوری، ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما به مراجع قضایی احضار شد

در پی شکایت نهاد ریاست جمهوری، ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما به مراجع قضایی احضار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۳ خردادماه،  ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما به مراجع قضایی احضار و پس از بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. به گفته این کارگردان احضار وی به شکایت نهاد ریاست جمهوری و پس از دو گذشت ۲ سال از انتشار یادداشتی در صفحه شخصی توییترش مبنی بر اینکه قصد دارد فیلمی درباره حسن روحانی، رییس جمهور فعلی ایران و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ بسازد، صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، روز سه شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، ابوالقاسم طالبی، کارگردان سینما از احضار خود به مراجع قضایی خبر داد.

وی طی توییتی در صفحه شخصی‌اش در اینباره نوشت: “به شکایت دولت احضار و مورد بازپرسی قرار گرفتم؛ به اتهام فیلمی که زمانی در توییتی گفته‌ام می‌سازم. پس از احضار به دادگاه و بعد از گفت‌وگوی اولیه، قرار شد دوباره من را به دادگاه فرا بخوانند. جرم من تنها این بود که گفته بودم می‌خواهم فیلمی بسازم. شاکی من نهاد ریاست جمهوری است و باید مراحل قانونی را طی کنم. حتی الان به قید وثیقه آزاد هستم”.

وی در ادامه همچنین اشاره کرده که البته در دولت ‌هاشمی و بعد «قلاده‌های طلا» طعم دادگاه، شنود و ورود به منزلم و… را چشیده‌ است.

بر اساس این گزارش، وی در سال ۹۷ عنوان کرده بود که می‌خواهد فیلمی درباره حسن روحانی، رییس جمهور فعلی ایران و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ بسازد. اما طبق صحبت های اخیر این کارگردان، بعد از دو سال به دادگاه احضار شده است در حالی که هنوز این فیلم را نساخته و حتی می‌گوید فیلم نامه‌ای هم برای این فیلم در دست ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید