خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سه شهروند بازداشتی با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شدند

سه شهروند بازداشتی با تودیع قرار وثیقه از زندان نقده آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – سه شهروند بازداشتی با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل بازجویی از زندان نقده آزاد شدند. این افراد اواسط اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت و پس از طی مراحل بازجویی به زندان نقده منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۱۷ خرداد ١٣٩٩، سه شهروند بازداشت شده در پیرانشهر به نام های “ابوبکر محمودحسن”، “حسام‌الدین پیرانی” و “سلام باپیروند” به ترتیب با تودیع وثیقه ۴۰۰، ۳۰۰ و ۵۰ میلیون تومانی از زندان نقده آزاد شدند.

این افراد در روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹، به صورت جداگانه در پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان نقده منتقل شده بودند.

لازم به ذکر است که تاکنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این افراد اطلاعی در دست نیست.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است:”روز سه‌شنبه ۶ خرداد، پدر و مادر محمد قادری جهت ملاقات به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه فراخوانده شده بودند. آن زمان در حالی که آثار شکنجه بر بدنش مشاهده می‌شد، به والدینش اعلام شده بود که “وی با خوردن مایع دستشویی، دست به خودکشی زده و در پی آن دو بار به مراکز درمانی منتقل شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید