خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مصطفی بادکوبه ای به مرخصی اعزام شد

مصطفی بادکوبه ای به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی بادکوبه‌ای شاعر منتقد و زندانی سیاسی سابق به مرخصی اعزام شد. اعزام وی به دلیل ابتلا به بیماری گوارشی و مشکلات تنفسی صورت گرفته است. آقای بادکوبه‌ای روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سحام نیوز، مصطفی بادکوبه ای، از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد.

او با توجه به بیماری حاد تنفسی و مشکلات گوارشی و روده ای در شرایط کرونایی، با قرار وثیقه به مرخصی اعزام شده است.

روز سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹، مصطفی بادکوبه‌ای شاعر منتقد و زندانی سیاسی سابق پس از حضور در شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای بادکوبه‌ای در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۹۷ در پی احضار به شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین و پس از حضور در این دادسرا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک روز بعد با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه زندان اوین آزاد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای بادکوبه‌ای پیشتر در این خصوص به هرانا گفت: “احضار و بازداشت آقای بادکوبه‌ای به نحوی که از بازجویی ایشان مشخص بوده در ارتباط با سخنرانی وی در سرای قلم بوده است”.

آقای بادکوبه‌ای نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “اهانت به مقدسات” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر نیز به تایید رسید.

گفتنی ا‌ست که مصطفی بادکوبه‌ای پیشتر نیز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به سرودن اشعار در انتقاد از دولت احمدی‌نژاد پرداخته و به همین علت بازداشت شده بود. وی محکوم به ۱۸ ماه حبس بود که در تاریخ ۱ آذرماه ۱۳۹۱ برای اجرای حکم به زندان اوین رفت و در مهرماه سال ۹۲ از این زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید