خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  آران و بیدگل؛ قاچاقچی چوب به احیای جنگل محکوم شد

آران و بیدگل؛ قاچاقچی چوب به احیای جنگل محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک قاچاقچی چوب در شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان به احیای جنگل‌ها شامل کاشت نهال و مبارزه با آفت موش‌ها در مناطق کویری این شهرستان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا،‌ یک قاچاقچی چوب در آران و بیدگل به احیای جنگل‌ها شامل کاشت نهال و مبارزه با آفت موش‌ها در مناطق کویری این شهرستان محکوم شد.

رضا شفیعی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: “این قاچاقچی سابقه‌دار چوب تاغ در آخرین تخلف خود به جزای نقدی بیش از یک میلیارد ریالی محکوم شده بود که پس از رایزنی با مقام‌های مربوطه، با کاشت چهار هزار و ۵۰۰ اصله نهال و مقابله با آفت موش‌ها در ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های تاغ آران و بیدگل جایگزین شد”.

وی افزود: “فرد متخلف همه نهال‌ها را در اراضی بیابانی شهرستان کشت و یک دوره آبیاری کرده و کار مقابله با موش‌ها را نیز در ۴۰۰ هکتار را از تاغزارهای حاشیه روستاهای شهرستان آغاز کرده است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید