خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۴۰ کارگر کارخانه «ریز موج»/ معوقات مزدی کارگران مجموعه شهرداری لیکک 

اخراج ۴۰ کارگر کارخانه «ریز موج»/ معوقات مزدی کارگران مجموعه شهرداری لیکک 

خبرگزاری هرانا – حدود ۴۰ نفر از کارگران کارخانه «ریز موج» از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری از این کارخانه اخراج شدند. در خبری دیگر کارگران مجموعه شهرداری لیکَک دستکم ۶ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران کارخانه «ریز موج» از این کارخانه اخراج شدند.

بر اساس این گزارش، از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری به ۴۰ نفر از کارگران کارخانه «ریز موج» اعلام شد دیگر برای آن‌ها در این واحد صنعتی شغلی وجود ندارد.

کارگران بیکار شده کارخانه «ریز موج» که در زمینه تولید لوح‌های فشرده نوری فعالیت دارند، در اینباره می‌گویند که کارفرما مدعی است این واحد تولیدی به دلیل مشکلات مالی، توان پرداخت به موقع حقوق حدود ۲۰۰ کارگر شاغل در کارخانه را ندارد، به همین دلیل قرارداد کار ۴۰ نفر از کارگران را تمدید نکرده است.

طبق اظهارات کارگران، زمانی در این کارخانه  بیش از هزار کارگر کار می‌کردند اما به مرور از تعداد آن‌ها کاسته شد به طوری که ‌اکنون تنها حدود ۲۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

کارگران شاغل در این کارخانه می‌گویند با وجود بیکاری شماری از همکارانمان، بی‌نظمی‌ در پرداخت حقوق در این واحد تولیدی ادامه دارد.

به گفته این کارگران، از سال ۹۶، این واحد در پرداخت به موقع حقوق دچار مشکل شده و هم اکنون تاخیر در پرداخت حقوق به حدود سه ماه رسیده و نیمی از عیدی سال گذشته کارگران پرداخت نشده است.

این کارگران در خصوص وضعیت بیمه اجتماعی و تکمیلی خود نیز می‌گویند که بیمه تامین اجتماعی کارگران کارخانه ریز موج در برخی از ماه‌های سال پرداخت نشده و از خدمات بیمه تکمیلی نیز رضایت نداریم.

معوقات مزدی کارگران مجموعه شهرداری لیکَک

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران شهرداری «لیکَک» واقع در شهرستان بهمئی استان کهگیلویه و بویراحمد از معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری لیکَک دست‌کم ۶ ماه دستمزد پرداخت نشده دارند و بیمه آن‌ها نیز چندین ماه پرداخت نشده است.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه از آغاز سال ۹۹ تاکنون ۷۳ روز گذشته است اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری لیکک اقدامی صورت نگرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید