خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  رسول طالب مقدم آزاد شد

رسول طالب مقدم آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۳ خردادماه، رسول طالب مقدم از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، از زندان اوین آزاد شد. حکم شلاق او روز گذشته در پی حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای اوین اجرا شده و با حال نامناسب جسمی به قرنطینه زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز سه شنبه ۱۳خردادماه، رسول طالب مقدم از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، از زندان اوین آزاد شد.

در این گزارش به شرایط و چگونگی آزادی این فعال کارگری اشاره ای نشده است.

او روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، خود را به شعبه یک اجرای احکام مستقر در دادسرای اوین معرفی کرد و به محض ورود در اجرای احکام دادسرای زندان اوین بازداشت شده و حکم ۷۴ ضربه شلاق او به اجرا در آمد. وی پس از اجرای حکم شلاق در شرایط نامناسب جسمی به قرنطینه زندان اوین منتقل شده بود.

 جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول طالب مقدم پیشتر در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده و در شهریور ماه سال گذشته از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” به دو سال حبس تعزیری، دو سال تبعید به آفرایز از توابع بخش سده استان خراسان جنوبی، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال محرومیت از استفاده از تلفن همراه و عضویت در احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.

لازم به یادآوری است که این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی و کفالت ۳۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ آزاد شده بود.

گفتنی است که وی در آذر ماه ۹۸، به همراه ۱۵ تن از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه توسط پلیس امنیت اخلاقی احضار شد. این اقدام جهت اخذ تعهد از اعضای شناخته شده سندیکا، مبنی بر عدم فعالیت صنفی و سندیکایی و عدم حضور در تجمعات اعتراضی صورت گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید