خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ساعت ۱۸:۲۵:۳۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پنجمین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

پنجمین جلسه دادگاه روح الله زم برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات روح الله زم در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. این فعال سیاسی مهرماه ۹۸ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی، برگزار شد.

گفتنی است، اواخر فروردین ماه سال ۹۸، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه فاز اول پرونده روح الله زم تمام شده است، گفت: “بخش دوم تعدادی از عناصر اصلی‌تر هستند که عده‌ای دستگیر شدند و تحقیقات پرونده‌شان تکمیل شده و کیفرخواست آنان هم به دادگاه رفته است”.

لازم به ذکر است، روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت روح الله زم خبر داده بود. ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه بازداشت زم، ویدئویی از اعترافات منتسب به وی در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری که روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۸، برگزار شده بود، از ارجاع پرونده روح الله زم به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و بازداشت ۵ متهم دیگر در این پرونده خبر داد.

سپس در روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۹۸، اولین، روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۸ دومین، روز دوشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸، سومین و روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۹، چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

پیشتر در تاریخ ۱۳ فروردین ماه ۹۹، خانواده روح الله زم گفته بودند که علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه از بازداشت وی، کماکان از سرنوشت و محل نگهداری او بی خبر هستند.

گفتنی است که عناوین اتهامی مطروحه علیه این متهم در اولین جلسه دادگاه “افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور، «جاسوسی» به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت و مدیریت پایگاه خبری «سحام نیوز» با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب، تحریک موثر نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری، توهین به مقامات و مامورین، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی”، عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید