خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان ۹۸؛ رسول کریمی به ۵ سال حبس محکوم شد/ بازداشت یک شهروند در پیرانشهر

اعتراضات آبان ۹۸؛ رسول کریمی به ۵ سال حبس محکوم شد/ بازداشت یک شهروند در پیرانشهر

خبرگزاری هرانا – یک شهروند از اهالی شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین رسول کریمی، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در کرمانشاه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، نیروهای امنیتی در شهرستان پیرانشهر یک شهروند به نام “عمر خاگزاد” را در دهستان لاهیجان شرقی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

عمر خاگزاد فرزند حاصل، اهل روستای شلیم‌جاران از توابع پیرانشهر است. بازداشت او بدون ارائه‌ی مجوز قضایی و به همراه ضرب و شتم صورت گرفته است.

علیرغم مراجعه‌ی خانواده‌ی این شهروند به مراکز قضایی و امنیتی پیرانشهر، تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و محل نگهداری‌ او اطلاعی در دست نیست.

همچنین در گزارشی دیگر، رسول کریمی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ٩٨ توسط شعبه‌ اول دادگاه انقلاب این شهر به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

اتهام مطروحه علیه این شهروند، “اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده است.

این شهروند در جریان اعترضات آبان‌ماه ٩٨ در این کرمانشاه بازداشت و پس از چهار ماه با سپردن قرار وثیقه موقتا آزاد شده بود.

رسول کریمی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید