خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تعدادی از کارگران “هتل شهر” تهران اخراج شدند

تعدادی از کارگران “هتل شهر” تهران اخراج شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران، از اخراج برخی از کارگران “هتل شهر” خبر داد. به گفته وی گمان می رود اخراج این کارگران به دنبال حضور در تجمعات در اعتراض به کاهش دستمزدشان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، افشین حبیب‌زاده، رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری نسبت به تعدیل کارگران هتل شهر گفت: “هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال ۱۳۸۹ مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان شهر معرفی شده بودند”.

وی با انتقاد از اینکه  مدیریت مجموعه هتل شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده است، افزود: “از پاییز سال گذشته میزان دریافتی پرسنل نسبت به ۶ ماهه اول سال کاهش محسوسی یافته است. برخی از این کارگران که سوابق حضورشان در این مجموعه از ۱۸ سال تا ۵ سال متغیر است، به دلیل کاهش دریافتی با مشکلاتی مواجه شده و به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاترشهر به عنوان بهره بردار هتل شهر حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌‌کنند که از آن زمان به مرور برخی از پرسنل حاضر در آن تجمع اعتراضی تعدیل و یا استعفا کرده‌اند”.

حبیب‌زاده ادامه داد: “موج جدیدی از تعدیل در این مجموعه در روزهای ابتدایی سال جاری آغاز و نفراتی که در آن تجمع حضور داشتند با نامه پایان همکاری از سوی شرکت عمران تهاتر مواجه شده‌اند. هرچند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل شهر و زیان‌ده بودن این مجموعه را دلیل این تعدیل مطرح می‌کنند، اما بررسی‌های به عمل آمده حکایت از آن دارد که در طول این مدت نفرات جدیدی در این هتل مشغول به فعالیت شده‌اند که این اقدام جای تامل دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید