خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  محمد حیدری با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد

محمد حیدری با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمد حیدری، شهروند اهل اهواز امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد. آقای حیدری آبان‌ماه سال گذشته در جریان مراسم خاکسپاری حسن حیدری، شاعر منتقد اهوازی توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۱۳۹۹، محمد حیدری، شهروند اهل اهواز با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

آزادی آقای حیدری با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی صورت گرفته است.

آقای حیدری آبان‌ماه سال گذشته در جریان مراسم خاکسپاری حسن حیدری شاعر منتقد اهوازی توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

حسن حیدری شاعر منتقد اهوازی روز یکشنبه ۱۹ آبان ۹۸ در پی وخامت حال به بیمارستانی در این شهر منتقل شد اما ساعتی بعد جان خود را از دست داد. برخی از شهروندان اهوازی مرگ حسن حیدری را مشکوک خوانده و آن را به نهادهای امنیتی نسبت دادند، معترضان با حضور در خیابان های اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند. در جریان این تجمعات و در حین برگزاری مراسم خاکسپاری این شاعر معترض تعداد پرشماری از شهروندان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند. حسن حیدری ۲۶ ساله، مرداد‌ماه ۹۷ توسط ماموران وزارت اطلاعات در اهواز بازداشت و در تاریخ ۲۶ شهریورماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

محمد حیدری پیش از این نیز سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید