خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۰ خردادماه، جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان در مقابل اداره کار این استان، جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز به نمایندگانی از بازنشستگان هر استان در محوطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واقع در خیابان آزادی تهران، گروهی از رانندگان ناوگان اتوبوسرانی تهران، جمعی از ساکنان روستای جفیر، شماری از کارگران پتروشیمی رجال در ماهشهر و جمعی از صاحبان زمین های پرواز واقع در پشت پارک جنگلی شهرستان ارومیه دست به تجمع و اعتصاب زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی استان خوزستان با تجمع مقابل اداره کار این استان، خواستار توجه به وضعیت شغلی و معیشتی خود شدند.

تجمع کنندگان اهم مطالبات خود را «اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، همسان‌سازی حقوق و برخورداری از تمامی مزایای قانونی کار، صدور احکام کارگزینی و قرار گرفتن آنها برابر دیگر پرسنل در چارت سازمانی، به روز شدن و دریافت تمامی معوقات بیمه‌ای و تعیین تکلیف بیمه ۴ درصد سختی کار» عنوان کردند.

تجمع بازنشستگان صندوق آینده‌ساز

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز به نمایندگانی از بازنشستگان هر استان، در محوطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واقع در خیابان آزادی تهران تجمع کردند.

بازنشستگان صندوق آینده‌ساز اعلام کردند: “باتوجه به اینکه از ۶ فروردین ماه سال جاری، اساسنامه صندوق مورد بازنگری قرار گرفت و توسط رئیس جمهوری به وزیر رفاه ابلاغ شد، انتظار داشتیم که هرچه سریعتر اجرا شود”.

آن ها افزودند: “اهمیت اجرای اساسنامه این است که با قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی تنظیم شده است و اجرای سه‌جانبه‌گرایی را مورد تاکید قرار داده است”.

این معترضان با بیان اینکه با اجرای سه ‌جانبه‌ گرایی نمایندگان بازنشستگان هم می‌توانند در ارکان مدیریتی صندوق برابر بر دیگر گروه ‌ها سهم داشته باشند، عنوان کردند: “تاکنون این امر محقق نشده بود اما از سال ۹۹ و با تصویب اساسنامه جدید و حمایت رئیس جمهوری، انتظار ایجاد تحولاتی را در ارکان مدیریتی صندوق داریم”.

لازم به ذکر است؛ در جریان تجمع امروز تعدادی از نمایندگان بازنشستگان برای برگزاری جلسه با وزیر رفاه یا نمایندگان وی وارد ساختمان وزارتخانه شدند.

تجمع رانندگان ناوگان اتوبوسرانی تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، گروهی از رانندگان ناوگان اتوبوسرانی تهران در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود تجمع کردند.

به گفته معترضان، حقوق این رانندگان دستکم پنج ماه پرداخت نشده است و توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود را ندارند.

تجمع ساکنان روستای جفیر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان روستای جفیر از توابع بخش حویزه واقع در شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را قطعی آب در این مناطق عنوان کرده اند.

اعتصاب کارگران پتروشیمی رجال در ماهشهر

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، حدود ۴۰ نفر از کارگران پتروشیمی رجال در ماهشهر در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلاتی که بر سر راه اجرای قانون بدی آب و هوا و متناسب‌سازی دستمزدها با شرایط جغرافیایی محیط کار وجود دارد، اعتصاب کردند.

بر اساس این گزارش، پتروشیمی رجال ۴۰۰ کارگر قرارداد مستقیم دارد که از سال‌های پیش پیگیر متناسب‌سازی دستمزدهای خود هستند. سال ۹۸ هم در این مورد اعتراضاتی برگزار شد اما تا این لحظه پیگیری‌های کارگران از طریق فرمانداری ماهشهر و دیگر مسئولان سازمان منقطه ویژه اقتصادی پتروشیمی به جایی نرسیده است.

تجمع صاحبان زمین های پرواز واقع در پشت پارک جنگلی ارومیه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، جمعی از صاحبان زمین های پرواز واقع در پشت پارک جنگلی شهرستان ارومیه، در تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، صاحبان این زمین ها بعد از گذشت ۲۰ سال همچنان منتظر وارد شدن زمین های خود به محدوده ساخت و ساز شهری هستند.

لازم به ذکر است؛ این در حالی است که زمین های اطراف شهرک پرواز و دورتر از آن (ازجمله فرهنگیان) که شهرک پرواز در وسط آنها قرار دارد، وارد محدوده شهری شده و تنها زمین های شهرک پرواز بدون صدور مجوز مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید