خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  محمدعلی راجی، درویش گنابادی بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

محمدعلی راجی، درویش گنابادی بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی راجی، درویش گنابادی بازداشت شده در جریان حوادث گلستان هفتم و فرزند محمد راجی که پیشتر در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شد، امروز شنبه ۱۰ خردادماه جهت تحمل حبس بازداشت و راهی زندان اوین شد. آقای راجی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، محمدعلی راجی از دراویش گنابادی جهت تحمل حبس بازداشت و راهی زندان اوین شد.

آقای راحی پس از بازداشت به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شده است.

محمدعلی راجی سحرگاه یکم اسفند ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او نهایتا آبان‌ماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد.

“محمد راجی” پدر این درویش گنابادی، یکی از بازداشت شدگان حوادث گلستان هفتم  بود که در اثر ضربات وارده حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شد.

به گفته‌ خانواده‌ این درویش گنابادی، مأموران اداره آگاهی شاهپور در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ طی چندین تماس تلفنی از آنان خواسته بودند که به همراه عکس و مدارک شناسایی محمد راجی، به اداره دهم آگاهی شاهپور مراجعه کنند و اعلام داشتند که این امر برای شناسایی زندانیان است.

صبح روز ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، با مراجعه‌ی خانواده‌ی محمد راجی به اداره دهم آگاهی شاهپور، مأموران انتظامی به آنها اطلاع دادند که آقای راجی در کما است و ساعاتی بعد طی تماس تلفنی خبر فوت وی را داده و در مراجعه‌ی حضوری خانواده ایشان به پلیس، معلوم شد که آقای راجی در اثر ضربات وارده در حین بازجویی فوت شده است.

محمدعلی راجی در هفدهمین روز بازداشت، پس از اطلاع از درگذشت محمد راجی در هنگام بازجویی و پس از خاکسپاری وی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید