خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در سردشت

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در سردشت

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب سردشت از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد. این متهم به ۵۴۰ ساعت خدمت عمومی رایگان به بیماران مبتلا به کرونا بدل از ۶ ماه حبس، محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب سردشت گفت: “قاضی یکی از شعبه‌های کیفری این شهرستان، فردی را به اتهام استفاده از وسیله نقلیه موتوری با هویت مخدوش، به ارایه خدمات عمومی رایگان به بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان محکوم کرد. این حکم در حالی توسط «مجید امیرمحمدی» قاضی دادگاه شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ این شهرستان صادر شد که متهم در مرحله اول به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود”.

ولی خداکرمی با اشاره به جزییات این پرونده، افزود: “با توجه به فقدان سابقه کیفری متهم و همچنین در جهت مبارزه با بیماری کرونا، دادرس پرونده این حکم را برای متهم صادر کرد.”.

دادستان عمومی و انقلاب سردشت اضافه کرد: “در جهت کمک به بیماران مبتلا و تسریع در تهیه لوازم پزشکی مربوطه با توجه به اعلام تمایل متهم جهت انجام خدمات عمومی رایگان، این فرد باید ۵۴۰ ساعت خدمت عمومی رایگان به بیماران مبتلا به کرونا ارائه دهد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید