خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بازداشت یک شهروند و انتقال ۸ شهروند بازداشت شده در پیرانشهر به یکی از بازداشتگاه های امنیتی ارومیه

بازداشت یک شهروند و انتقال ۸ شهروند بازداشت شده در پیرانشهر به یکی از بازداشتگاه های امنیتی ارومیه

خبرگزاری هرانا – هشت شهروند ساکن پیرانشهر که پیشتر به صورت جداگانه توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بودند، به یکی از بازداشتگاه های امنیتی ارومیه منتقل شدند. همچنین روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، یک شهروند ۱۷ ساله در پیرانشهر به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته هشت شهروند بازداشت‌شده ساکن پیرانشهر به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی شهرستان ارومیه منتقل شده‌اند.

در این گزارش هویت آنها “احد محمودحسن”، “ابوبکر محمودحسن”، “واحد قادری” فرزند رسول، “حسام‌الدین پیرانی” فرزند ظاهر، “امیر قادری” فرزند خدر، “محمد قادری” فرزند عزیز، “سلام باپیروند” اهل روستای خری آغلان و “علی قادری”، عنوان شده است.

لازم به ذکر است که این شهروندان روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۹ به صورت جداگانه از توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر بازداشت شده بودند.

همچنین بر اساس خبری دیگر در همین شهر، شب دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ ماه ۹۹، یک شهروند به نام “سمیع شریفیان” ١٧ ساله فرزند حسن، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های پیرانشهر منتقل شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “پدر و مادر این شهروند به هنگام مراجعه‌ی نیروهای امنیتی به محل سکونتشان، مانع بازداشت وی شده بودند و به همین علت توسط این نیروها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که در جریان آن، مادرش از ناحیه‌ی دست و آرنج به شدت دچار شکستگی شده است.”

گفتنی است که در این گزارش به دلایل بازداشت و اتهامان مطروحه علیه این افراد اشاره‌ای نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید