خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان در مقابل ساختمان این شرکت، تعدادی از مردان معترض به قوانین مهریه در مقابل ساختمان مجلس، گروهی از معلمان در مقابل اداره کل تعاون وزارت کار، جمعی از پاکبانان منطقه ۳ شهرداری کرج در محوطه شهرداری و شماری از مرغ‌داران استان کردستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبر گزاری هرانا به نقل از روزنامه قانون، روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از مردان در مقابل ساختمان مجلس در تهران دست به تجمع زدند.

معترضان با در دست داشتن پلاکارهایی با شعارهایی نظیر «ازدواج جرم نیست» و«حق ما مردان کجای این قانون است»، خواستار آزادی زندانیان مهریه و اصلاح قوانین خانواده شدند.

تجمع معلمان در تهران

به گزارش ایلنا، صبح امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، جمعی از معلمان که اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان هستند، مقابل اداره کل تعاون وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته یکی از حاضران در تجمع: “ما از اداره کل تعاون درخواست داریم به اوضاع مالی و تخلفات مسکن فرهنگیان رسیدگی کند؛ ۱۹ سال است که بلاتکلیف و سرگردانیم؛ تعاونی مسکن تعهدات خود را در قبال اعضا انجام نمی‌دهد و خانه‌های ما را تحویل نداده‌اند؛ تعداد محدودی از این خانه‌ها که تحویل شده است، ناقص و پر از کاستی است”.

این معلم بازنشسته با بیان اینکه اعضای تعاونی مسکن حدود ۴۰۰ نفر هستند، می‌گوید: “ما ۱۹ سال پیش به امید خانه‌دار شدن عضو تعاونی شدیم؛ اکنون اکثریت اعضا دیگر بازنشسته شده‌اند ولی هنوز از خانه خبری نیست”.

حاضران در تجمع می‌گویند: “اداره کل تعاون و وزارت کار باید با قاطعیت به موضوع ورود کرده و به معلمان پاسخ بدهند که چرا خانه‌ها در این مدت طولانی تحویل نشده است”.

تجمع کارگران زغال سنگ کرمان

به گزارش عصرایران، امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران زغال سنگ کرمان به همراه خانواده‌هایشان در مقابل شرکت زغال سنگ این شهرستان تجمع کردند.

گفتنی است که اعتصاب و تجمعات حدود ۳ هزار کارگر شرکت زغال سنگ کرمان که در سه شهرستان راور، کوهبنان و زرند کار می‌کنند، از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری در اعتراض به خصوصی سازی معدن، پایین بودن استانداردهای شغلی و معیشتی، وضعیت اسفناک حقوقی، بیمه و مزایا و قراردادی بودن آن‌ها شکل گرفته است.

تجمع مرغ‌داران استان کردستان

به گزارش خبرگزاری سقزرووداو، امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه گروهی از مرغ‌داران استان کردستان، در اعتراض به نبود شفافیت در توزیع نهاده‌های دامی دست به تجمع زدند.

مرغداران همچنین نخریدن مرغ مازاد کشتارگاه‌ها از سوی دولت و قیمت بالای واکسن‌ برای مرغ‌‌ها را از دیگر دلایل اعتراض خود بیان کردند.

تجمع پاکبانان منطقه ۳ شهرداری کرج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، جمعی از پاکبانان منطقه ۳ شهرداری کرج در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در محوطه شهرداری دست به تجمع زدند.

به گفته معترضان علیرغم بحران کرونا و کاهش قدرت خرید کارگران، شهرداری از چند ماه پیش تاکنون از پرداخت دستمزدهای آنها خودداری کرده است.

کارگران معترض می گویند علاوه بر این شهرداری چندین ماه است که حق بیمه آنها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده و این موضوع کارگران را برای تمدید دفترچه های خود با مشکل مواجه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید