خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات آبان؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد محمودی برگزار شد

اعتراضات آبان؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد محمودی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات محمد محمودی امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد. آقای محمودی آبان‌ماه ۹۸ در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” بازداشت و در تاریخ ۷ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد محمودی در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی رحیم حملبر برگزار شد.

اتهامات آقای محمودی در این جلسه دادگاه “عضویت در گروه غیر قانونی گاماج و فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

گفته می‌شود دادگاه در خصوص اتهام “عضویت در عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” به ارتباط آقای محمودی با عباس لسانی فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اردبیل استناد کرده است.

آقای محمودی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از حدود سه ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان تبریز منتقل شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید