خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه، شماری از کارگران کنتورسازی ایران مقابل ساختمان دادگستری استان قزوین، جمعی از متقاضیان مسکن مهر پاکدشت در مقابل مسکن مهر ۱۳ ری، واقع در بلوار پارچین این شهرستان، تعدادی از مالکان کوی بازنشستگان ارتش در شهرک گلستان شیراز، مقابل تعاونی بازنشستگان ارتش این شهر، گروهی از پرستاران کشور مقابل ساختمان وزارت بهداشت، عده ای از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی سنندج مقابل دفتر نماینده مجلس و همچنین چند تن از رانندگان تاکسی سواری کرایه ‌ای و فرودگاهی مشهد در مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان خراسان رضوی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از دانشجو، روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، شماری از کارگران کنتورسازی ایران، در اعتراض به تعطیلی این کارخانه و عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان دادگستری استان قزوین تجمع کردند.

یکی از کارگران کارخانه کنتورسازی ایران در این رابطه گفت: “حقوق سال ۹۶ و همچنین ۹۷ و ۹۸ ما عقب افتاده و الان نزدیک ۲۷ ماه هست که حقوق نگرفته‌ایم. در صورتی که حالا هم این حقوق عقب افتاده پرداخت شود، با وجود این تورم و گرانی خیلی به درد ما نمی‌خورد.”

تجمع مالکان کوی بازنشستگان ارتش

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، جمعی از مالکان کوی بازنشستگان ارتش در شهرک گلستان شیراز در اعتراض به باطل شدن سند مالکیت زمین‌هایشان در مقابل تعاونی بازنشستگان ارتش این شهر تجمع کردند.

تجمع کنندگان که بیش از ۵۰ نفر  بودند، گفتند: “تعاونی بازنشستگان ارتش ۱۷ سال پیش ۵۳۱ قطعه زمین در شهرک گلستان شیراز به ما واگذار کردند که بسیاری از افراد همان زمان سند ملکی این زمین‌ها را دریافت کردند اما در حال حاضر پس از این مدت اوقاف و امور خیریه مدعی است این زمین‌ها وقفی است.

مهدی کهیارپور نماینده تجمع کنندگان بیان کرد: “بسیاری از افراد در این زمین‌ها ساخت و ساز انجام دادند اما در حال حاضر اداره کل اوقاف و امور خیریه شکایت کرده که این زمین‌ها مربوط به این سازمان است”.

وی ادامه داد: “ما می‌گوییم که این زمین‌ها اگر متعلق به سازمان اوقاف و امورخیریه است چرا بعد از ۱۷‌سال شاکی شدند و به همین دلیل مقابل تعاونی بازنشستگان ارتش تجمع شد تا پیگیر کار باشند و مساله را حل کنند. سال ۱۳۸۲ دادگاه رای صادر کرده است که این زمین ملکی است اما سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از ۱۷ سال اعتراض کرده است که سه دانگ این زمین ها مربوط به این سازمان است”.

تجمع پرستاران کشور

به گزارش خبرگزاری آنا، امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی پرستار تعدادی از پرستاران کشور جلوی وزارت بهداشت جهت پیگیری مطالباتشان از جمله کسر از حقوق، پرداختی‌های معوقه، تعدیل نیروها و دیگر مشکلات دست به تجمع اعتراضی زدند.

با اینکه مسئولین از جمله رئیس سازمان نظام پرستاری گفته بود که “پرستارانی که در چند ماه اخیر بیکار شده‌اند به سازمان نظام پرستاری مراجعه کنند تا به مطالبات آنها رسیدگی شود”، پس از گذشت چندین هفته از بیکار شدن پرستاران کشور همچنان آمار دقیقی از تعداد پرستاران بیکار شده در دسترس نیست و نظام پرستاری همچنان از دادن آمار دقیق سر باز می‌زند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی سنندج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی سنندج جهت رسیدگی به حقوق تضییع شده‌شان مقابل دفتر نماینده مجلس در استان کردستان تجمع کردند.

تجمع متقاضیان مسکن مهر پاکدشت

همچنین امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، جمعی از متقاضیان مسکن مهر پاکدشت، در اعتراض به ۵ سال انتظار برای تحویل مسکن و نگرفتن پاسخ از سوی مسئولان مرتبط، در مقابل مسکن مهر ۱۳ ری، واقع در بلوار پارچین این شهرستان دست به تجمع زدند.

تجمع رانندگان تاکسی سواری خراسان

از سوی دیگر امروز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، جمعی از رانندگان تاکسی سواری کرایه‌ای و فرودگاهی استان خراسان در مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل استان خراسان رضوی به‌دلیل وضعیت بد معیشتی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید