خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت دو زندانی مجروح در زندان شیبان اهواز

گزارشی از آخرین وضعیت دو زندانی مجروح در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – موسی محمدی و سید فارس طالقانی دو تن از زندانیان محبوس در زندان شیبان اهواز که در درگیری‌های اخیر با تیراندازی مستقیم ماموران زندان مجروح شده‌اند، بدون سپری کردن مراحل درمان از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند. فارس طالقانی در جریان این تیراندازی بینایی یک چشم خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، موسی محمدی و سید فارس طالقانی دو تن از زندانیان محبوس در زندان شیبان اهواز که در درگیری‌های اخیر با تیراندازی مستقیم ماموران زندان مجروح شده‌اند، بدون طی کردن کامل مراحل درمان از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای محمدی درخصوص چگونگی زخمی شدن این زندانی به هرانا گفت: “در زمان درگیری، آقای محمدی به همراه یک فرد دیگر در دستشویی زندان بودند اما به محض خروج از بالا به آنها تیراندازی می‌شود. پس از ورود گارد زندان به بند نیز با وجود جراحت سر مجددا از همین ناحیه با باتوم مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند. حتی زندانی‌های دیگر به گارد درباره وخامت حال آنها هشدار دادند اما ماموران زندان تنها در جواب گفته بودند «به درک بگذارید بمیرند»! هنوز در سر و چشم او ساچمه وجود دارد و اخیرا دید او نیز تار شده و نیاز به عمل جراحی دارد. با این حال نه او را درمان می‌کنند و نه آزاد. همچنین آقای محمدی از زمانی که به زندان فرستاده شده تنها یک ملاقات با خانواده خود داشته است. زمانی که در بیمارستان بستری بود عکسی از ایشان در فضای مجازی منتشر شد که پس از بازگشت به زندان درباره آن احضار و سوال و جواب شده است”.

موسی محمدی شهریورماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود دستگیر شد. وی پس از ۵ ماه بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

گفته می‌شود که او در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم و آزار قرار گرفته است.

سید موسی محمدی، فرزند کریم، ۲۸ ساله، متاهل و پدر دو فرزند است.

سید فارس طالقانی، از زندانیان سنی مذهب در بند ۸ زندان شیبان اهواز که در درگیری‌های اخیر با تیراندازی مستقیم ماموران زندان بینایی یک چشم خود را از دست داده، بدون سپری کردن مراحل درمان به زندان بازگردانده شده است.

پیشتر هرانا در گزارشی که از وضعیت مجروحان این ناآرامی‌ها منتشر کرد، به وضعیت آقای فارس نیز پرداخته بود.

پیشتر یک منبع مطلع درخصوص وضعیت سلامت آقای طالقانی به هرانا گفت: “زندانی دیگری با هویت «سید فارس، اهل حمیدیه» وضعیتی بد را در بیمارستان تجربه می‌کند. این زندانی سنی مذهب از ناحیه سر تیر خورده و چشمش را از دست داده است. سید فارس، در ناآرامی های زندان و اعتراضات شرکتی نداشته و با تیراندازی یگان ویژه زندان از پشت بام، مورد اصابت گلوله قرار گرفته است”.

سید فارس طالقانی، ۳۰ ساله، اهل شهرستان حمیدیه است. آقای طالقانی حدود یک سال پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شد و از آن زمان تاکنون به صورت بلاتکلیف در زندان بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید