خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  آزادی سه شهروند بازداشتی در خوزستان با تودیع قرار وثیقه

آزادی سه شهروند بازداشتی در خوزستان با تودیع قرار وثیقه

خبرگزاری هرانا – حسین شلیباوی، شهروند اهل شادگان روز شنبه ۲۰ اردیبهشت پس از یک ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. همزمان لقمان شرفی، شهروند اهل اهواز پس از حدود ۲۰ ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد. همچنین سجاد دیلمی که در جریان درگیری‌های اخیر در زندان شیبان اهواز با تیراندازی مستقیم ماموران زندان مجروح شد، روز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹، حسین شلیباوی، از اهالی شادگان با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای شلیباوی (دورقی)، فرزند عادل روز یکشنبه ۲۱ فروردین همراه با یک شهروند دیگر به نام حسین آل ناصر، ۱۹ ساله، فرزند ابراهیم توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان کماکان اطلاعی در دست نیست.

همزمان روز شنبه ۲۰ اردیبهشت لقمان شرفی (خسرجی)، شهروند اهل اهواز پس از حدود ۲۰ ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۳ میلیاد تومانی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

آقای شرفی در جریان موج بازداشت پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در شهریورماه ۹۷ در اهواز بازداشت شد. هرانا پیشتر در گزارشی از بازداشت‌های گسترده شهروندان عرب این منطقه خبر داد.

لقمان شرفی متاهل، پدر یک دختر و از شهروندان اهواز است.

سجاد دیلمی، شهروند اهل شهرستان کارون نیز روز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی پس از یک سال بازداشت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

آقای دیلیمی در جریان درگیری‌های اخیر در زندان شیبان اهواز با تیراندازی مستقیم ماموران زندان از ناحیه صورت زخمی شده و جهت معالجه به بیمارستان منتقل شد.

آقای دیلمی در تاریخ ۱ فرودین ۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان کارون بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. اتهام مطروحه علیه این شهروند ارتباط با یکی از گروه‌های مخلف نظام عنوان شده است.

سجاد دیلمی، ۲۳ ساله، فرزند رحیم و ساکن منطقه شکاره شهرستان کارون در استان خوزستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید