خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  غفور برهم بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اشنویه منتقل شد

غفور برهم بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اشنویه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – اوایل اردیبهشت ماه، غفور برهم، شهروند اهل شهرستان اشنویه بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب اشنویه به یازده سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده بود. در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال از مدت زمان محکومیت او به عنوان مجازات اشد، قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اوایل اردیبهشت ماه ۹۹، «غفور برهم، فرزند کریم، اهل روستای امیرآباد از توابع اشنویه» بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان این شهر منتقل شد.

این شهروند در تیرماه ٩٧ بدون دسترسی به وکیل توسط دادسرای عمومی و انقلاب اشنویه از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی” به پنج سال حبس تعزیری، به اتهام “حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز” به پنج سال حبس تعزیری و در رابطه با اتهام “تردد غیرمجاز از مرز” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم ١١ سال حبس تعزیری صادره علیه این شهروند در تابستان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه تجدیدنظر ارومیه عیناً به تایید رسید.

در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال از مدت زمان محکومیت او به عنوان مجازات اشد قابل اجرا خواهد بود.

گفتنی است که این شهروند همچنین در آبان‌ماه ٩۶ به اتهام “عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چهار ماه و سیزده روز بازداشت در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه و دو ماه بازجویی در بازداشتگاه المهدی این شهر، با تودیع قرار وثیقه‌ی ٢۵٠ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید