خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  فقدان راه ارتباطی مناسب؛ غرق شدن پدر و پسری در رودخانه شهرستان درگز

فقدان راه ارتباطی مناسب؛ غرق شدن پدر و پسری در رودخانه شهرستان درگز

خبرگزاری هرانا – پدر و پسری در حین عبور از رودخانه ای در شهرستان درگز در استان خراسان رضوی، به دلیل شدت جریان آب غرق شده و جان خود را از دست دادند. گفتنی است وجود مسیرهای صعب العبور در این منطقه و عدم نظارت مسئولین بر مسیل ها و آبنما ها جهت بازسازی، در کنار فقدان پل و راه سازی مناسب، پیشتر نیز در این رودخانه قربانی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، علی فراهی، فرماندار شهرستان درگز، از مرگ یک پدر به همراه کودک خود در اثر غرق شدن در رودخانه ای در شهرستان درگز خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در این حادثه ناگوار پدر ۳۵ ساله به همراه کودک ۵ ساله ‎اش سوار بر چهارپا، قصد عبور از عرض رودخانه‎ را داشتند که به دلیل شدت جریان آب در رودخانه سقوط کرده و غرق شدند”.

علی فراهی ادامه داد: “هرچند در منطقه بارندگی و سیلاب نداشتیم اما به دلیل شیب تند رودخانه که در بعضی از نقاط عمق به دو متر هم می‏‌رسد، کودک بر اثر شدت آب در سراشیبی می‎افتد و پدر به دنبال فرزندش می‏‌رود که هر دو گرفتار جریان آب شده و جان خود را از دست می‌‏دهند”.

فرماندار شهرستان درگز افزود: “اجساد این پدر و پسر که از اهالی دهستان میانکوه بخش چاپشلو در روستای دوابی بودند به پزشکی قانونی تحویل داده شد”.

وی با اشاره به وجود جاده های صعب العبور در این منطقه و ضرورت اصلاح مسیل‌ها و آبنماها، عنوان کرد: “سال گذشته حادثه دیگری نیز در این منطقه داشتیم و فردی که قصد عبور از محل سیلاب را داشت، دچار حادثه گردید”.

روستای دوابی از توابع بخش چاپشلو شهرستان درگز در استان خراسان رضوی واقع شده است.

لازم به ذکر است نبود راه مناسب و پل ارتباطی بر مسیر رودخانه ها، هرساله باعث مرگ و مصدومیت تعدادی از ساکنین این روستاها، علی الخصوص کودکان می شود.

پیش از این نیز ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که زنی را به همراه نوزادش هنگام عبور از رودخانه با تجهیزات نا ایمن به تصویر کشیده بود. این زن برای به دنیا آمدن فرزندش از روستایشان در منطقه ابریز دشمن زیاری استان کهگیلویه و بویر احمد به دهدشت رفته و برای بازگشت به خانه به دلیل نبود پل و راه ارتباطی مناسب مجبور به گذر از رودخانه با استفاده از گرگر بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید