خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >   آرش مهین جعفرآبادی با پایان مرخصی به زندان بازگشت

 آرش مهین جعفرآبادی با پایان مرخصی به زندان بازگشت

خبرگزاری هرانا – آرش مهین جعفرآبادی، زندانی سیاسی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت با پایان مرخصی به زندان وکیل آباد مشهد بازگشت. وی پیشتر در پی شیوع ویروس کرونا در زندان‌های کشور به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، آرش مهین جعفرآبادی با پایان مرخصی به زندان وکیل آباد مشهد بازگشت.

این زندانی سیاسی بیش از دو سوم دوران محکومیت ۳ ساله خود را سپری کرده است و طبق قانون، بخشنامه نوروزی قوه قضاییه برای آزادی زودهنگام به او تعلق می‌گیرد؛ با این حال با درخواست آزادی زودهنگام وی مخالفت شده است.

آقای مهین جعفرآبادی هم اکنون به صورت رای باز در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است و شب‌ها را در زندان سپری می‌کند.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت آقای آرش مهین جعفرآبادی به گزارشگر هرانا گفت: “وی در دوران محکومیت فشارها زیادی همچون انفرادی و نگهداری بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند زندانیان جرائم خشن را تحمل کرده است”.

آرش مهین جعفرآبادی در تاریخ ۳ خرداد ۹۷ پس از تفتیش منزل شخصی و منزل خانواده همسرش توسط نیروهای اطلاعات سپاه مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

وی ۱۰ روز پس از بازداشت در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۷ به بند ۶/۱ زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. با اینکه از زمان ورود به زندان وکیل آباد قرار وثیقه برای او صادر شده بود از آزادی وی جلوگیری و در زمان بازداشت در این زندان ۸ بار جهت بازجویی به بازپرسی شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد منتقل شده و مجددا به بند بازگردانده شد.

این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۷، پس از حدود ۸۰ روز بلاتکلیفی و بازداشت توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست هادی منصوری محاکمه و به ۱۳ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به آقای مهین جعفرآبادی به گزارشگر هرانا گفته بود: “در جلسه دادگاه بدوی قاضی منصوری همان ابتدای امر وکیل وی را تهدید کرده و خود آرش مهین جعفرآبادی را با تهدید به صدور حکم محاربه و اعدام به سکوت واداشته و اجازه صحبت کردن و دفاع نداده است. حکم این دادگاه حدود ۱۰ روز پس از دادگاه ابلاغ و طبق آن آرش به اتهام “تشکیل و اداره گروه به قصد اخلال در امنیت ملی” به ۱۰ سال حبس تعزیری به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود”.

آرش مهین جعفرآبادی، در تاریخ ۲۲ آبان‌ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی در تاریخ ۱ آذرماه همان سال پس از بررسی اعتراض او، وی را به اتهام “عضویت در گروههای مخالف نظام” به ۳ سال حبس تعزیری و به اتهام “عضویت در گروه های مخالف نظام” به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. که با ارجرایی شدن ماده ۱۳۴ مجازات اشد (۳ سال) قابلیت اجرایی یافت.

این زندانی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۷ جهت اجرای حکم ۳ سال حبس تعزیری خود به شعبه ۴ اجرای احکام دادگاه انقلاب مشهد فراخوانده شد و در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۷ در پی حضور در این شعبه به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

آقای جعفرآبادی برای نخستین بار از زمان آغاز حبس در خرداد ماه سال ۹۸ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید