خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  رابطه خارج از ازدواج؛ دو متهم در تهران به ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند

رابطه خارج از ازدواج؛ دو متهم در تهران به ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم در تهران به اتهام رابطه خارج از ازدواج با یکدیگر هرکدام به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از روزنامه ایران، دو متهم در تهران مجموعا به ۱۹۸ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، دو ماه قبل مرد جوانی با ادعای رابطه پنهانی همسرش و مربی باشگاه بدنسازی خود شکایتی را نزد پلیس مطرح کرد. او پس ازمراجعه به دادسرا به بازپرس گفت: چند وقت پیش فرد ناشناسی تماس گرفت و از من خواست مراقب همسرم باشم. من هم که به روابط همسرم مشکوک شده بودم، او را زیر نظر گرفتم تا اینکه خیلی زود وی را سوار خودروی مربی باشگاهم دیدم و از روابط صمیمی‌شان عکس انداختم. بعد از آن به پزشکی قانونی رفتم و درخواست آزمایش «دی‌.ان‌.ای» دادم و فهمیدم دختر کوچکم «نسیم»، فرزند من نیست. به همین خاطر با مدارکی که داشتم از همسر و مربی‌ام شکایت کردم.

همزمان با این شکایت، همسر مربی نیز که به رفتار همسرش مشکوک شده بود پس ازدریافت پرینت تلفن همراه شوهرش، موفق به شناسایی زنی شد که با او رابطه پنهانی داشت و بعد هم از آنها شکایت کرد.

با تشکیل دو پرونده و در حالی که رسیدگی‌های قضایی ادامه داشت، هفته گذشته زن و مرد متهم، در شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی محاکمه شدند. قضات پس از شنیدن اظهارات طرفین و با توجه به اینکه هنوز ارتباط فرزند سوم متهم زن با مربی بدنسازی اثبات نشده است، هریک از آنها را به اتهام رابطه خارج از ازدواج به ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند. از طرفی با توجه به اینکه مدارک موجود در پرونده نسبت فرزند سوم زن متهم با مربی بدنسازی را اثبات نکرده است، پرونده برای رسیدگی به دادگاه خانواده ارسال شد تا سرنوشت دختر خردسال نیز مشخص شود.

قاضی عبداللهی درباره این پرونده گفت: «حکم صادره در این پرونده با توجه به اظهارات شاکی‌ها و متهمان و مدارک موجود صادر شده است. اما درباره ادعای شوهر این زن درباره فرزند سومش، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این کودک حاصل رابطه متهمان باشد در اختیار نیست. پس این پرونده را به دادگاه خانواده ارجاع خواهیم داد تا به صورت دقیق درباره نفی ولد و صلاحیت سرپرستی کودک تصمیم‌گیری شود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید