خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ساعت ۲۳:۱۴:۴۷

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در زاهدان و کرج

رهایی دو زندانی از اعدام در زاهدان و کرج

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهر های زاهدان و کرج، که پیشتر از بابت اتهام “قتل” در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، حمید رضا بندانی، رییس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان، از رهایی از اعدام یک زندانی در شهرستان زاهدان خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۳۹۰ بر اثر وقوع یک فقره قتل در زاهدان، بعد از دستگیری متهم به قتل؛ پرونده در مراحل رسیدگی قرار می‌گیرد و پس از انجام مراحل مختلف رسیدگی در نهایت با توجه به کیفرخواست صادره و نظریه پزشکی قانونی و شکایت اولیا دم، اتهام انتسابی به متهم محرز و پس از استیذان، وی توسط اولیا دم به اعدام محکوم می‌شود”.

حمید رضا بندانی افزود: “با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۱۹ برای صلح و سازش، اقدامات لازم توسط اعضای شورای حل اختلاف این شعبه آغاز می‌شود و جلسات متعددی با خانواده طرفین پرونده برگزار می‌گردد”.

وی ادامه داد: “نهایتا در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جلسه شورای حل اختلاف با حضور اولیاء دم و ریش سفیدان تشکیل شده که به دنبال آن اولیای دم رضایت خود را اعلام کرده و فرد متهم از مجازات اعدام رهایی یافت”.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرج

به گزارش رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در کرج، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رشید ۳۸ ساله، ۱۵ سال پیش در جریان یک نزاع مرتکب قتل و به اعدام محکوم شده بود که به دنبال جلب رضایت اولیای دم حکم وی به حبس تغییر پیدا کرد، اما وی در سال ۹۳، در حالی که دوران محکومیتش را می‌گذراند در پی درگیری با یکی از هم سلولی ‌هایش مجددا مرتکب قتل شد.

لازم به ذکر است، این زندانی درحالی ‌که اتهام خود را دفاع مشروع می‌دانست با حکم قضات دادگاه کیفری استان البرز به اتهام “قتل عمد” به اعدام محکوم شد.

قاضی نریمانی رئیس شعبه ششم اجرای احکام دادگستری استان البرز، در خصوص این خبر اعلام کرد: “این متهم به‌دنبال ابتلا به بیماری‌ صعب‌ العلاجی که در زندان دچار شده است شرایط وخیمی دارد، با این حال وی در اوج نا امیدی توانست با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت یک میلیارد و صد میلیون تومان که با کمک دو نفر از نیکوکاران پیشکسوت در عرصه فوتبال کشورمان فراهم شد دیه درخواستی اولیای دم را پرداخت کرده و از اعدام رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید