خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان اصلاندوز

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان اصلاندوز

خبرگزاری هرانا – رییس دادگاه عمومی شهرستان اصلاندوز از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد. این متهم که موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم کرده بود به ۴۰۰ ساعت انجام خدمات رایگان و نظافت محوطه تالاب سد میل مغان جایگزین ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، ناصر اسکندری، رییس دادگاه عمومی شهرستان اصلاندوز عصر روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، از جایگزینی حکم یک متهم از حبس به انجام خدمات عمومی رایگان خبر داد.

وی اظهار کرد: متهم در یکی از روستاهای اصلاندوز با جمع‌آوری نکردن نایلون از سطح ۱۳ هکتار از مزرعه خود، پس از برداشت محصول جالیزی موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم کرده بود.

وی افزود: با توجه به شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، موضوع در دستور کار دادگاه قرار گرفت و پس از محرز شدن جرم ارتکابی، این متهم به حبس محکوم شد.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز با اشاره به اختیارات قانون مجازات اسلامی گفت: در همین راستا دادگاه این متهم را به جای ۶ ماه حبس تعزیزی به انجام خدمات عمومی رایگان و نظافت و پاکسازی محوطه تالاب سد میل مغان از زباله‌های پلاستیکی به مدت ۴۰۰ ساعت محکوم کرد.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید