خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۴ زندانی از اعدام

رهایی ۴ زندانی از اعدام

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در شهرهای اصفهان، شوش، ارومیه و فاریاب که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس شورای حل اختلاف استان اصفهان از رهایی از اعدام یک زندانی در شهرستان اصفهان خبر داد.

محمد موسویان گفت: “پرونده قتل عمدی که در سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاده بود و قاتل جوان در انتظار اجرای حکم اعدام در زندان به سر می برد، برای صلح و سازش به شعبه ۴۳ شورای حل اختلاف اصفهان ارجاع داده شد”.

موسویان افزود: “با پیگیری‌های مستمر و مداوم شورای حل اختلاف این شعبه، خانواده مقتول گذشت کردند و این متهم به قتل پس از ۱۰ سال از زندان آزاد شد”.

وی با بیان اینکه این قاتل که از سال ۸۹ تاکنون در انتظار اجرای حکم اعدام در زندان به سر می برد گفت: “در این مدت وی سه مرتبه برای اجرای حکم اعدام به پای چوبه دار رفته بود که با وساطت کارکنان شورای حل اختلاف برای صلح و سازش، اجرای حکم این متهم به تاخیر افتاد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در شوش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جوان اهل شهرستان شوش که در سال ۹۳ مرتکب قتل غیرعمد شده بود از چوبه دار رهایی یافت.

صادق جعفری چگنی، رییس دادگستری شهرستان شوش گفت: “سال ۱۳۹۳ قتلی در پی درگیری خانوادگی در شوش رخ داد که با پیگیری و تلاش شبانه روزی شعبه ویژه معتمدین و عشایر شورای حل اختلاف دادگستری شهرستان شوش، تشکیل جلسات متعدد بین اولیاء و خانواده مقتول، بهره گیری از ظرفیت بزرگان و سادات و سنت حسنه شرعی سازش و مصالحه بین مردم، خانواده مقتول از حق اعدام گذشت و بین طرفین مصالحه به عمل آمد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در ارومیه

به گزارش میزان، یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

هادی صمدی، رییس شورا‌های حل اختلاف آذربایجان غربی گفت: “با تلاش اعضای شعبه ۱۹ شورای حل اختلاف ویژه زندانیان ارومیه، رضایت قطعی و بی قید و شرط اولیای دم پرونده قتل نسبت به محکوم علیه ۲۱ ساله به لحاظ پرداخت دیه جلب و پرونده ختم به سازش گردید”.

رهایی از اعدام یک زندانی در فاریاب

به گزارش فارس، با وساطت حوزه قضایی و ریش‌سفیدان، خانواده یک مقتول در شهرستان فاریاب در استان کرمان پس از گذشت ۵ سال از حق خود گذشت کردند.

محمدامین امیری‌نژاد سرپرست حوزه قضایی فاریاب گفت: “محکوم علیه اهل و ساکن شهرستان فاریاب است که حدود ۵ سال پیش در اثر عدم کنترل خشم خود و در یک نزاع دسته‌جمعی با سلاح گرم نسبت به قتل یک جوان اقدام کرده است”.

وی افزود: “با توجه به اظهار پشیمانی محکوم علیه و تایید حسن خلق و رفتار وی از سوی مسئولان زندان جیرفت و اینکه نامبرده فاقد سابقه کیفری بوده است زمینه وساطت و تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش در گذشت از اعدام فراهم شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید