خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شش متهم اقتصادی مجموعا به تحمل ۴۴۴ ضربه شلاق محکوم شدند

شش متهم اقتصادی مجموعا به تحمل ۴۴۴ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – شش متهم اقتصادی مجموعا به تحمل ۴۴۴ ضربه شلاق در کنار سایر مجازات‌ها، محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه از صدور محکومیت شش تن از متهمان بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

طبق گفته سخنگوی قوه قضاییه، محمدرضا خانی، مدیرعامل وقت بانک سرمایه به جرم مشارکت در اخلال در نظام پولی کشور به ۷۴ ضربه شلاق، در کنار حبس، محرومیت دائم از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

همچنین یاسر ضیایی شیرکلایی، به جرم مشارکت در نظم اقتصادی به ۷۴ ضربه شلاق، حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی و ضبط وجه، خیر الله بیرانوند، مدیرعامل وقت بانک سرمایه به ۷۴ ضربه شلاق، حبس تعزیری و محرومیت دائم، بهمن خادم، عضو هیأت مدیریت بانک سرمایه به تحمل ۷۴ ضربه شلاق، حبس تعزیری و ضبط وجه و پرویز احمدی، مدیرعامل دیگر بانک سرمایه ۷۴ ضربه شلاق، حبس تعزیری و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده‌ اند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین با اشاره به صدور رأی علی محرر، رئیس وقت سازمان چای کشور به جرم اهمال در انجام وظیفه منجر به تضییع گسترده اموال دولتی اعلام کرد: “این فرد به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و ۱۸۷ میلیارد و ۶۸۹ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۱۱۸ ریال جزای نقدی و دو سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شده است”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید