خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تبرئه ۱۴ تن از کارگران شرکت هپکو اراک همزمان با صدور حکم حبس و شلاق برای مدیر عامل سابق این شرکت

تبرئه ۱۴ تن از کارگران شرکت هپکو اراک همزمان با صدور حکم حبس و شلاق برای مدیر عامل سابق این شرکت

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، نایب رییس شورای اسلامی کار هپکو، از تبرئه شدن ۱۴ تن از کارگران شرکت هپکو از اتهامات خود و محکومیت مدیر عامل سابق این شرکت به ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، ابوالفضل رنجبر، نایب رییس شورای اسلامی کار هپکو، از تبرئه شدن ۱۴ تن از کارگران شرکت هپکو از اتهامات خود و محکومیت مدیر عامل سابق این شرکت به ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق، خبر داد.

نایب رییس شورای اسلامی کار هپکو با اعلام این خبر گفت: “مسببین اصلی شرایط کنونی هپکو و واگذاری ناصحیح آن به بخش خصوصی باید محاکمه شوند. ما کارگران خواستار رسیدگی به این موضوع هستیم تا افرادی که این وضعیت را برای هپکو رقم زدند در دادگاه محاکمه شوند”.

لازم به یادآوری است که پیشتر در تاریخ ۲۳ فروردین ماه سال جاری، تعدادی از کارگران هپکوی اراک، با دریافت ابلاغیه‌ای احضار و از آنان خواسته شده بود که جهت پاره‌ای از توضیحات در روز شنبه ۳۰ فرورودین ماه ۱۳۹۹، در شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری این شهرستان حضور یابند.

گفتنی است روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک در پی ورود نیروهای انتظامی به خشونت کشید شد و نیروهای انتظامی جهت متفرق کردن تجمع، کارگران را مورد ضرب و شتم قرار دادند و در پی آن شماری از معترضان مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند و ۲۹ تن از کارگران حدود یک هفته بازداشت شدند.

این تجمع در اعتراض به معوقات مزدی، بلاتکلیفی وضعیت مالکیت و سهامدار شرکت، در مسیر ریل راه آهن شمال_جنوب برگزار شده بود.

در خردادماه سال ۹۷ نیز در پی تجمع اعتراضی کارگران هپکو، ۱۰ تن از این کارگران به شعبه‌ی دوم معاونت دادستان اراک احضار شده و اتهامات “اخلال در نظم جامعه” و “شرکت در تجمعات غیرقانونی” به آنها تفهیم شده بود.

۵ تن از این کارگران که به دنبال احضار به دادستانی و به دستور معاون دادستان بازداشت شده بودند، همان روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید