خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان, کارگران  >  پروین محمدی آزاد شد

پروین محمدی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – پروین محمدی، فعال کارگری که در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۸ از زندان کچویی کرج به مرخصی اعزام شده بود، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب کرج از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد. این آزادی زودهنگام باتوجه به بخشنامه اخیر قوه قضاییه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب کرج  از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

خانم محمدی در تاریخ ۷ اسفندماه از زندان کچویی کرج به مرخصی اعزام شده بود.

پروین محمدی روز جمعه ۶ اردیبهشت سال ۹۸، به همراه تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه، با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

خانم محمدی نهایتا به همراه دو تن دیگر از فعالین کارگری به نام‌های علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده در شهریورماه سال ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی روز شنبه ۱۶ آذر ماه ۹۸، با مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان کچویی منتقل شد.

آزادی زودهنگام این زندانی به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. پیشتر رئیس قوه قضاییه طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر مناسبت فرا رسیدن عید نوروز با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، خواهان اعطای «عفو» به بخشی از زندانیان کشور، شده بود که این درخواست با موافقت آقای خامنه ای اجابت شد. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید