خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  مهرداد محمدنژاد آزاد شد

مهرداد محمدنژاد آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهرداد محمدنژاد، زندانی سیاسی که در تاریخ که در تاریخ ۲۴ اسفند از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شده بود، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهریار از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد. آقای محمدنژادبا توجه بخشنامه قوه قضاییه تحت عنوان عفو نیمه شعبان دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهرداد محمدنژاد، زندانی سیاسی که در تاریخ که در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شده بود، امروز شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ پس از حضور در شعبه اول واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از صدور حکم آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

آزادی آقای محمدنژاد تحت عنوان عفو نیمه شعبان با توجه بخشنامه قوه قضاییه دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

مهرداد محمدنژاد، متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۵ و دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی-سوهانک است. وی که همزمان با تحصیل به شغل پیک موتوری نیز مشغول بوده است در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای وزارت اطلاعات و در منزل شخصی در شهریار بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. مامورین در زمان بازداشت وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و ضمن تفتیش منزل، بسیاری از لوازم شخصی از جمله کتاب ها، جزوات، مدارک شناسایی، تلفن های همراه، تبلت را نیز با خود بردند.

در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۷، مهرداد محمدنژاد به شعبه ۱۷ دادگاه کیفری شهرستان شهریار منتقل شده و اتهامات “سب نبی و توهین به ائمه”، “توهین به مقامات و ماموران” و “اقدام به فعالیت تبلیغی علیه نظام” به وی تفهیم شد. این دادگاه وی را از اتهام “سب نبی و توهین به ائمه” تبرئه کرده و پرونده وی را از بابت دو اتهام دیگر به دادگاه انقلاب تهران ارسال کرد.

آقای محمدنژاد نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “توهین به مقامات و مامورین” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در تاریخ ۱۳ شهریورماه ۹۸، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تائید شد.

به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۲ سال حبس از بابت اتهام “توهین به مقامات و مامورین” در خصوص وی قابل اجرا بود.

مهرداد محمدنژاد در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید