خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ساعت ۱۸:۴۷:۴۰

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محرومیت‌های مختلف اجتماعی برای ۲ سال؛ محکومیت جدید محمد ابوالحسنی

محرومیت‌های مختلف اجتماعی برای ۲ سال؛ محکومیت جدید محمد ابوالحسنی

خبرگزاری هرانا – محمد ابوالحسنی، فعال مدنی زندانی در اوین توسط دادگاه کیفری تهران به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد. او پیشتر در بخش نخست پرونده خود توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد ابوالحسنی، فعال مدنی زندانی در اوین در بخش دوم پرونده خود مجددا محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۸ دادگاه کیفری ۲ استان تهران صادر و به تازگی در زندان اوین به ایشان ابلاغ شده است، آقای ابوالحسنی از بابت اتهام “نشر اکاذیب” به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد.

دادگاه در خصوص اتهامات رها احمدی، آرمین سورانی، سامان زندیان، معین حاجی زاده، وحید قدیرزاده و لیلا میرغفاری، شش هم‌پرونده‌ای دیگر آقای ابوالحسنی در این بخش از پرونده رای بر برائت آنها صادر کرده است.

محمد ابوالحسنی، شهروند اهل قزوین در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی و با حکم شعبه ۲۸ دادسرای انقلاب بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده سپس به منزل وی مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل، تعدادی از وسایل شخصی ایشان را ضبط کرده و با خود بردند.

محمد ابوالحسنی پیشتر در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

شش هم‌پرونده‌ای دیگر آقای ابوالحسنی نیز در این پرونده مجموعاً به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

این احکام پس از مدتی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید