خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در اردبیل به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در اردبیل به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رییس‌کل دادگستری استان اردبیل گفت که یک متهم اقتصادی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷۴ ضربه شلاق در کنار سایر مجازات‌ها، محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه حمایت، رییس‌کل دادگستری استان اردبیل از صدور حکم شلاق برای یک متهم اقتصادی خبر داد.

ناصر عتباتی در این خصوص گفت: “سال گذشته یک پرونده در حوزه سوءاستفاده از فروش مواد پتروشیمی از سهمیه استان اردبیل به صورت آزاد در این استان داشتیم که با ورود دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات متهمان اصلی شناسایی شدند و پرونده قضایی تشکیل شد”.

وی افزود: “این پرونده در دادگاه انقلاب تهران رسیدگی و در نهایت حکم متهمان این پرونده صادر شد”.

عتباتی ادامه داد: “بر اساس حکم صادره، این فرد که به عنوان بازرس و متهم ردیف سوم این پرونده بوده است، به دلیل گزارش نکردن تخلفات متهمان ردیف‌های اول و دوم و معاونت با این افراد در اخلال عمده نظام اقتصادی کشور از طریق اعطای سهمیه و دریافت رشوه و صدور گواهی خلاف واقع به ۶ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ضبط سه میلیارد ریال محکوم شده است”.

لازم به ذکر است که پیشتر سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم مجموعا ۱۴۸ ضربه شلاق برای «ابراهیم زالی» و «نوید محمودی» که به ترتیب متهمان ردیف اول و دوم این پرونده در کنار سایر مجازات خبر داده بود.

وی تاکید کرد: آرای صادره این افراد قطعی است و در سریع‌ترین زمان ممکن به اجرا در می‌آید.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید