خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ساعت ۲۳:۳۱:۴۹

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارگاه قطار شهری اهواز

معوقات مزدی کارگران کارگاه قطار شهری اهواز

خبرگزاری هرانا – کارگران کارگاه قطار شهری اهواز از مطالبات مزدی خود خبر دادند. کارگاه قطار شهری اهواز از اسفند ماه سال ۹۷ به دلیل آنچه از سوی پیمانکار “مشکلات مالی” خوانده شده، تعطیل است و از آن زمان تاکنون هنوز بخش عمده‌ای از مطالبات کارگران بیکار و شاغل در این واحد کارگاهی پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارگاه قطار شهری اهواز از مطالبات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کارگاه قطار شهری اهواز از اسفند ماه سال ۹۷ به دلیل آنچه از سوی پیمانکار مشکلات مالی خوانده شده، تعطیل است و از آن زمان تاکنون هنوز بخش عمده‌ای از مطالبات کارگران بیکار و شاغل در این واحد کارگاهی پرداخت نشده است.

مطالبات معوقه این کارگران مربوط به سال‌های ۹۷ و ۹۸ می‌شود که بخش کمی از این مطالبات پرداخت شده و بخش زیادی از آن باقیمانده است.

یکی از کارگران قطار شهری اهواز در تشریح مطالبات خود و همکارانش گفت: “تعدادی از کارگران قطار شهری اهواز برای دریافت مطالبات خود به اداره کار شکایت کرده‌اند و گروهی دیگر ترجیح داده‌اند به صورت توافقی به امید بازگشت به کار مطالبات خود را دریافت کنند”.

وی افزود: “کارگرانی که شکایت کرده‌اند تا مشخص شدن وضعیت مطالبات خود باید منتظر رای نهایی اداره کار بمانند. دیگر کارگرانی که شکایت نکرده‌اند نیز تنها بخشی از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند”.

به گفته وی: “آخرین پرداختی این گروه از کارگران مربوط به اسفند ۹۸ می‌شود که کارفرما به حساب ۱۲۰ نفر از کارگران حراستی مبلغ ۲۴ میلیون تومان واریز کرد و به حساب شمار دیگری که تعدادشان حداقل است، مبلغ ۱۵ میلیون تومان واریز کرده است”.

طبق اظهارات این کارگر: “حدود ۱۲۰ نفر از کارگران شاغلی که هنوز رابطه کاری آنها با پیمانکار قطع نشده، از سال ۹۷ منتظر پرداخت مطالبات خود هستند”.

به گفته یکی دیگر از کارگران: “مطالبات هر کارگر به صورت میانگین مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون تومان است در عین حال همه کارگران بیکار شده و شاغل به دنبال آغاز فعالیت کارگاه هستند”.

او با بیان اینکه بیکاری کارگران قطار شهری اهواز تبعات اجتماعی زیادی را دربرخواهد داشت، در خاتمه اظهار کرد: “ماه‌هاست پیگیر پرداخت مطالبات معوقه خود از مسئولان هستیم اما شاهد اتفاق خاصی نبودیم. شرایط اقتصادی در سال جدید سخت است و این تأخیر در پرداخت حقوق‌ها بیشتر ما را تحت فشار قرار می‌دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید